Zamknij
REKLAMA

Na stadionie przy Okrzei w Pile trwa biegowy challenge

08:31, 05.06.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Wczoraj o godzinie 16.00 na Stadionie Powiatowym przy ulicy Okrzei w Pile rozpoczęli swój biegowy challange członkowie nieformalnego stowarzyszenia Giro di Zawada - miłośnicy biegów długodystansowych: Marcin Gapiński, Jacek Sikorski, Tomasz Ciepły i Piotr Sikorski - przygotowując się w ten sposób do ultramaratonów. Ich cel to 4 mile (16 okrążeń po wewnętrznym torze bieżni), pokonywane co 4 godziny przez dwie doby.

- To dla nas nowe wyzwanie. Nie chodzi o dystans, bo będziemy robić przerwy, ale o fakt, że nie będzie normalnego snu - powiedział tuż przed startem Marcin Gapiński.

Uczestnicy biegowego challange'u to grupa przyjaciół. Na starcie wsparli ich znajomi, a do biegu dołączył m.in. Krzysztof Pabich - radny Rady Powiatu w Pile, również miłośnik biegania, który na koncie ma pokonany dystans ponad 60 km.

- Każdy może dołączyć, zapraszam mieszkańców. Biega tu się znakomicie. Tempo i dystans nie są ważne - zachęca Krzysztof Pabich.

Do kibicowania i wspólnego biegania zachęca także Jacek Sikorski, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Pile, od lat miłośnik biegów ultra, któremu na starcie kibicowali uczniowie.

Biegowy challange potrwa do niedzieli 6 czerwca.

- Stadion będzie cały czas otwarty, również w nocy. Zapraszam mieszkańców - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

2 0

Ok, spoko, grupa pasjonatów robi sobie bieg...ale kogo to obchodzi, że dołączył tam Pabich ? Czy promocja Eligiusza i jego ludzi musi być robiona zawsze i wszędzie przy każdej okazji gdzie tylko się da ? 08:32, 07.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%