Zamknij
REKLAMA

Skarby z meblościanki z czasów PRL-u

17:40, 18.07.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Skarby z meblościanki - ceramikę, porcelanę, fajans, szkło - obejrzeć będzie można na wystawie, która zostanie otwarta 25 lipca o godzinie 17.00 w Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Styl retro już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Zatem nic dziwnego, że w Polsce towarzyszy temu moda na PRL. Lata 50., 60. i 70. to mnóstwo znakomitych projektów, jeśli chodzi o ceramikę, porcelanę, fajans czy szkło. Do polskich domów trafiały perełki produkowane w rodzimych zakładach: Ćmielowie, Wałbrzychu, Włocławku, Pruszkowie, Chodzieży czy Mirostowicach. Meblościanki w salonie wypełniały produkty o doskonałym wzornictwie, które przetrwały próbę czasu.

Coraz częściej wracamy i odkrywamy na nowo stosowane niegdyś praktyczne pomysły. Mimo upływu dziesiątek lat w polskich mieszkaniach można nadal spotkać kultowe projekty polskich designerów z latach 50., 60. i 70. Czas więc sprawdzić jakie skarby można odnaleźć w meblościankach mieszkańców Złotowszczyzny!

Zapraszamy na wystawę przedmiotów ze zbiorów prywatnych uzupełnioną eksponatami Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Ekspozycja będzie czynna do 8 września br.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

witcherwitcher

0 3

coś niecoś jednak ten PRL stworzył,zbudował i osiągnął,a jakie są,,osiągnięcia"IV RP ?
21:18, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone