Zamknij
REKLAMA

Małgorzata Biała - warsztat artystyczny z linorytu

12:42, 31.07.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Chcesz wiedzieć co to jest linoryt, czym się charakteryzuje i jak go zrobić? Pilska biblioteka zaprasza dzieci, młodzież, miłośników sztuki i wszystkich zainteresowanych na warsztat artystyczny, który poprowadzi Małgorzata Biała.

Warsztat będzie można obejrzeć od 3 sierpnia godz. 11.00 (poniedziałek) na profilu biblioteki na FB.

Małgorzata Biała, pilanka, studiowała grafikę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (aktualnie Uniwersytet Artystyczny). Dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki projektowej uzyskała w pracowni plakatu prof. Waldemara Świerzego. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, jest laureatką licznych nagród i wyróżnień.

Artystka szczególnie upodobała sobie anioły, które są dla niej uosobieniem energii pełnej miłości i pokoju, a także abstrakcje. Najczęściej tworzy w technice monotypii, ale rysuje również pastelami olejnymi i innymi narzędziami rysunkowymi jak pisaki, rapidografy i piórko oraz tworzy grafiki komputerowe.

Linoryt to technika graficzna należąca do technik druku wypukłego, który podobny jest do drzeworytu z tą różnicą, że rysunek zamiast w drewnie żłobi się w linoleum.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%