Zamknij
REKLAMA

Jelenie czytają w księgarni Buuki

14:12, 13.09.2020 | f.
Skomentuj
REKLAMA

18 września o godzinie 18.00 księgarnia Buuki dla Ciebie w Atrium Kasztanowa w Pile odbędzie się spotkanie "Jelenie Czytają" - wspólne czytanie i rozmowa z Mikołajem Grynbergiem.

Wszyscy będziemy moderatorami czytania najnowszej książki "Poufne" oraz innych książek Mikołaja Grynberga - osobno, obok, wspólnie - jakkolwiek - otwartej rozmowy o rzeczach, które nie są łatwe. Zakładamy nieprzewidywalność, polemikę, bo i książki zachęcają do dzielenia się własnymi refleksjami.

W Pile gościem będzie także Piotr Forecki, politolog, pracownik Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Autor książek "Od Shoah do strachu. Spory o polsko-żydowską przeszłość" i "Po Jedwabnem. Anatomia pamięci funkcjonalnej".


fot. Justyna Dąbrowska

Planujemy transmisję online (szczegóły wkrótce facebooku).

Podczas wydarzenia w ramach działań "Jelenie Czytają" próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej (przyrodnicze i historyczne). Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami - bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar.

Mikołaj Grynberg - fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Autor albumów "Dużo kobiet" (2009) i "Auschwitz co ja tu robię?" (2010). Wydał zbiory rozmów: "Ocaleni z XX wieku" (2012), "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne" (2014) i "Księga wyjścia" (2018), która zdobyła tytuł Warszawskiej Premiery Literackiej przyznawany przez Klub Księgarza. Jego tom opowiadań "Rejwach" (2017) znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike. W 2020 roku ukazały się "Poufne, opowiadania", które można czytać osobno, bo każde z nich o innej postaci, razem tworzą opowieść o rodzinie oraz wielkiej i małej historii.  

Autor od lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. W całej swojej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie. Nominowany za całokształt twórczości do Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima (2019).

Wydarzenie organizowane zgodnie z wytycznymi dla imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy, w miarę możliwości, o wcześniejszą rezerwację; telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Szczegółowe informacje o spotkaniach i książkach oraz rezerwacja w księgarniach: w Buuki dla Ciebie, Dom Księgarski MJL, tel. 67 67 215-63-53, email: [email protected] oraz Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa. Iwona Belter, tel. + 48 603 040 892, email: agencja,[email protected], [email protected].

(f.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

RychuRychu

1 0

A łosie? 16:17, 13.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wydział zatrudnieniawydział zatrudnienia

0 0

Zapytajcie mamusię naczelnego, byłą wydawczynessę ulotki faktypilskie.pl. 16:26, 13.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lm - strumień światłlm - strumień światł

0 0

Żeby deliberować o Jedwabnem, trzeba ekshumować zwłoki ofiar, zbadać przyczynę ich śmierci. Bez tego wszelkie rozważania są śmieciowe, jak robota Jana Tomasza Grossa. 08:29, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA