Zamknij
REKLAMA

Areszt Sztuki w BWAiUP w Pile

11:02, 08.06.2021 | ekin
Skomentuj
REKLAMA

Pilska Galeria BWAiUP zaprasza na kolejny wernisaż: w piątek 11 czerwca o godzinie 19.00 zostanie otwarta wystawa "Terytoria. Areszt Sztuki 2005-2021", zorganizowana przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki z okazji jubileuszu 15-lecia jego działalności.

"Terytoria. Areszt Sztuki 2005-2020" - 15 lat dla stowarzyszenia to już sporo. Idee i chęć działania krzepną. Na szczęście wciąż nowi członkowie się pojawiają i zasilają pomysłami. Nazwa Areszt Sztuki nadal budzi kontrowersje, chociaż jest rozpoznawalna. Ci, dla których idea powstania Stowarzyszenia jest obca, szukają wyjaśnienia w tym, że - jak więźniowie - twórcy skazani są wewnętrznym przymusem, talentem na swoją sztukę. Stowarzyszenie powstało w celu promocji regionalnych przedsięwzięć twórczych oraz prowadzenia działalności integrującej środowisko artystyczne - pisze dr Iwona Bolińska-Walendzik zapraszając na pilską wystawę.

- Przez piętnaście lat podejmowaliśmy wiele inicjatyw artystycznych na rzecz artystów i mieszkańców naszego regionu. Pięknym podsumowaniem naszej piętnastoletniej działalności jest przyznana stowarzyszeniu w 2020 roku Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna im. Hieronima Skurpskiego w dziedzinie sztuk plastycznych. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane najczęściej artystom indywidualnie, tym bardziej cieszymy się, że jako organizacja skupiająca twórców mogliśmy znaleźć się w gronie laureatów - dodaje I. Bolińska-Walendzik.  

Do Stowarzyszenia Areszt Sztuki należy około 50 członków. Są to artyści, ludzie kultury, z Olsztyna i regionu.

- Większość z nas to uznani twórcy, laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, z dużym dorobkiem. Wystawa „Terytoria” nie jest podsumowaniem piętnastu lat działalności, raczej próbą określenia swojego tu i teraz - mówi dr Iwona Bolińska-Walendzik.

Zapowiada się kolejne ciekawe spotkanie w pilskim BWA, kolejne z niespodzianką, jaką sztukę artyści przywiozą tym razem do Piły. Na spotkanie zapraszają Powiat Pilski, BWAiUP oraz artyści związani z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Areszt Sztuki. 

(ekin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%