Zamknij
REKLAMA

W królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu

09:30, 10.06.2021 | RCK Piła
Skomentuj
REKLAMA

"Wymieszani posortowani czyli Czarno to widzę" - to tytuł spektaklu, który będzie można obejrzeć 19 czerwca o godzinie 19.00 w RCK w Pile

Spektakl, którego inicjatorem jest "Omena Foundation", powstał na rzecz budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Występują: Laura Samojłowicz, Patricia KAzadi, Wojciech MEDyński, Piotr Zelt, Anna Korcz, Lesław Żurek. Reżyseria: Ewa Kasprzyk.

W Polsce podzielonej bardziej, niż kiedykolwiek w historii, w tym naszym zmarginalizowanym królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu, grupa nietuzinkowych osób bardzo chce być Polakami. Niekoniecznie każde z nich urodziło się na tej ziemi; niekoniecznie każde z nich przystaje do słowiańskiego wzorca; niekoniecznie każde z nich pasuje do jedynie słusznej psychoseksualnej matrycy narzucanej przez propagandę. Ale pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią. Oj, "Słowiańskie słowiki" - amatorska grupa pieśni i tańca, którą tworzą - będą miały przed sobą trudne życie… Bo jak tu beztrosko i radośnie wycinać ludowe hołubce, gdy na każdym kroku trzeba stawiać czoła pseudopatriotycznej agresji? I to nie tylko w drodze na próby, ale także w zaciszu tanecznej sali, którą dzielić przyszło im z zatwardziałym kibolem-nacjonalistą i ksenofobem? Odwaga i hart ducha mogą nie wystarczyć, ale być może rozwiązaniem okaże się staroświecka - choć może nie do końca standardowa - miłość. (Marcin Szczygielski).

Bilety 95 zł, 90 zł balkon.

(RCK Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

witcherwitcher

2 0

w królestwie bigoterii,hipokryzji,nienawiści i hejtu czyli w państwie PiS 😠 22:12, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

0 1

No fakt smutno jest ale czy to czasem nie wina wieku człowieku ? 22:41, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%