Zamknij
REKLAMA

Muzyka filmowa zabrzmiała na stadionie przy Okrzei

17:31, 02.08.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Dariusz Trojanowski
REKLAMA

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbył się koncert muzyki klasycznej "Pamiątka z Hollywood". Rozpoczął on Powiatowe Lato Koncertowe.

To było pierwsze takie wydarzenie, które odbyło się na odbudowanym obiekcie. Wystąpili artyści z Polish Soloists Sextet - zespół młodych i utalentowanych muzyków: Celina Kotz (skrzypce), Sebastian Czaja (skrzypce), Anna Krzyżak (altówka), Mateusz Doniec (altówka), Krystyna Wiśniewska (wiolonczela), Aneta Stefańska (wiolonczela)..

W pierwszej części koncertu artyści wykonali utwór Piotra Czajkowskiego „Souvenir de Florence", w drugiej - składankę znanych tematów muzyki filmowej, m.in. Ojca Chrzestnego, Gwiezdnych Wojen, czy Piratów z Karaibów. To była prawdziwa uczta dla melomanów, do tego nietypowa wspaniały nastrój pod chmurką, piękna gra świateł.

- Osobiście pierwszy raz miałem okazję posłuchać tych znanych motywów muzycznych w klasycznym wykonaniu, sądzę, że podobnie jak wielu mieszkańców, którzy przybyli na to wydarzenie. Gratuluję i dziękuję artystom za wspaniały koncert, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Sebastian Czaja, młody skrzypek z Piły, dyrektor Polish Soloists.

- Po odbudowie Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile spełnia szerokie funkcje: sportowe, rekreacyjne i artystyczne również.  Uznałem zatem, że warto zorganizować tu również Letnią Scenę Klasyczną. Kiedy nasz wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych odbudowy tego miejsca w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zajął drugie miejsce, właśnie ta szeroka funkcjonalność stadionu miała ogromne znaczenie - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

hejterhejter

0 1

a na DN ten chory umysłowo starzec lemanowi💩💩 cały czas dyskutuje sam z sobą🤣🤣🤣🤣 19:33, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


co komu do czemuco komu do czemu

0 0

Ale za to, mimo niedorzeczności tego twierdzenia, Pan Mariusz Szalbierz ma tabliczkę chwały w alei bluesa w miejscowości Białystok. 11:39, 03.08.2021


precyzerprecyzer

1 0

to *%#)!& *%#)!& śmieciowy -
chu
jow
y

sku
rwi
el śmieciowy.
11:13, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ljlj

1 0

Kto pod artykułem o wydarzeniu kulturalnym wszczyna jako "hejter" wredną propagandę wobec kogoś nielubianego, podkłada bombę z góvnem, gnojem i mierzwą pod ideę wartości pozytywnych. Robi klik-zapalnik i cieszy się z efektu zafajdania czegoś ważnego i potrzebnego. 11:22, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ÓrzydkownikÓrzydkownik

1 0

"Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu". - To jest kurestvo administratora, choć podobno do burdelu chadzał jako klient. Chyba, że się mylę.
13:49, 03.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dobra rada dla hejtedobra rada dla hejte

0 1

spadaj, 76-letni chory umysłowo dziadu z upadłego lumpeksu 14:43, 03.08.2021


nowelasnowelas

0 1

Ojcze, kicha stolcowa mi goreje! 19:53, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%