Zamknij
REKLAMA

Dołóżmy się do muralu Tadeusza Nalepy!

09:59, 02.08.2022 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Uwaga miłośnicy bluesa! Możecie dołączyć do zbiórki środków na wykonanie muralu Tadeusza Nalepy w jego rodzinnym Rzeszowie.

Muzyka tworzona przez Tadeusza Nalepę i jego zespoły Blackout i Breakout od lat elektryzuje słuchaczy i jest marką rozpoznawalną w wielu krajach. Jego twórczość wytyczała nowy kierunek i łamała narzucone w latach 70. ograniczenia estetyczne.

Artysta swoją przygodę z muzyką zaczął w Rzeszowie. Właśnie tam spędził swoje dzieciństwo i młodość. Tam też często wracał na czele swojego zespołu, m.in. przygotowująca materiał na kultową płytę "Blues". Od kilku lat w Rzeszowie właśnie odbywa się festiwal poświęcony jego twórczości - Rzeszów Breakout Days.

Teraz zrodził się pomysł, by Tadeusza Nalepę i jego twórczość upamiętnić muralem przedstawiającym fotografię Artysty wraz z synem Piotrem.

Inspiracją do namalowania muralu będzie słynne zdjęcie autorstwa Marka Karewicza, które zostało wykorzystane na okładce płyty zespołu Breakout "Blues".

- We współpracy ze Estrada Rzeszowska ruszyliśmy ze zbiórką pieniędzy, aby namalować mural mojego brata na ścianie szczytowej bloku przy ulicy Hetmańskiej 43 w Rzeszowie, gdzie Tadeusz wraz z rodziną mieszkał w latach 1945-1955. Wykonawcą muralu będzie znany i ceniony Arkadiusz Andrejkow - artysta z bogatym dorobkiem artystycznym i wielokrotnie nagradzany za swoje prace. Bardzo gorąco zachęcam do wsparcia tej inicjatywy, która będzie przypominać postać Ojca Polskiego Bluesa - informuje Czesław Nalepa.

Zbiórka odbywa się za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KlocekKlocek

1 1

Otóż NIE 12:36, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%