Zamknij
REKLAMA

W Galerii BWA zabrzmią kolędy, pastorałki i nie tylko...

11.17, 24.01.2023 eki
Skomentuj
REKLAMA

Galeria BWA Powiatu Pilskiego zaprasza na koncert "Kolędy, pastorałki i nie tylko..." - muzyczne spotkanie z Jolantą Reszelską i jej gośćmi.

Jednym z zaproszonych przez Jolantę Reszelską gości będzie Marcin Niewęgłowski - wokalista i gitarzysta zespołu Czerwone Gitary.

Marcin Niewęgłowski, złotowianin, w 2001 roku, mając 10 lat, został zauważony i nagrodzony przez perkusistę Czerwonych Gitar Jerzego Skrzypczyka, gdy wystąpił na festiwalu piosenek Czerwonych Gitar w Stargardzie Szczecińskim. W2014 roku został zaproszony do współpracy z tym legendarnym zespołem.  

Wziął m.in. udział w tournee po USA i Kanadzie - inaugurujące obchody 50-lecia Czerwonych Gitar - oraz w filmie dokumentalnym o Czerwonych Gitarach.

Po powrocie do kraju grupa rozpoczęła jubileuszową trasę koncertową, na którą składało się kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Marcin do 2016 roku zagrał z Czerwonymi Gitarami łącznie około 100 koncertów. Następnie występował z zespołem Trzy Gitary. W październiku 2022 ponownie został zaproszony do współpracy z Czerwonymi Gitarami. Ma też solowy autorski projektem "Marcin Niewęgłowski akustycznie".

Marcin Niewęgłowski edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Złotowie w klasie fortepianu, a kontynuował ją w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w klasie gitary w Pile. Ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie gitary oraz uzyskał tytuł magistra sztuki na wydziale instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie.

W koncercie "Kolędy, pastorałki i nie tylko...", który poprowadzi Jolanta Reszelska, wystąpią także: Monika Sroczyńska, Oliwia Tomczyk, Dagmara Karolewska i Dobrochna Karolewska.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

W Biurze Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego (Piła, ul. Okrzei 9/2) w godzinach od 9.00 do 15.00 można odbierać zaproszenia na ten koncert.

(eki)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SuperSuper

0 0

👍 16:08, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

0 1

Lepiej dać na caritas, ojca Rydzyka i ukraińców bo oni tacy biedni - szczególnie ci w polandii co są. 07:04, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%