Zamknij
REKLAMA

Konkurs na promocję OZE rozstrzygnięty. Brawa dla Zuzanny i Hani!

17:26, 22.06.2022 | fp, UMWW
Skomentuj Nagrode odbiera Zuzanna Karpińska
REKLAMA

21 czerwca rozstrzygnięty został konkurs "Cztery pory roku z OZE", promujący tematykę Odnawialnych Źródeł Energii. Jego organizatorem jest samorząd województwa wielkopolskiego.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Podczas uroczystości wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podsumował przebieg konkursu, pogratulował uczestnikom oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym.

Tegoroczna 10. edycja konkursu skierowana była do dwóch grup uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV-VI w ramach konkursu mieli przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII-VIII zmierzyli się z rozwiązaniem testu z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem pracy w formie kalendarza na 2023 rok. Tematyką przygotowanych prac były odnawialne źródła energii.

- Odnawialne Źródła Energii to wyzwanie i przyszłość, przed którymi stoi młodzież i przyszłe pokolenia aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię niezbędną ludzkości. Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do zapoznania się z tematyką dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Uczniowie biorąc udział w konkursie robią pierwszy krok do wzrostu świadomości dotyczącej ochrony środowiska, inspiracji dalszych działań zmieniających nasze otoczenie na mniej szkodliwe i bardziej zdrowe. Edukacja najmłodszych pokoleń w duchu ochrony zasobów i stanu  naszej planety oraz efektywnego wykorzystania alternatywnych źródeł energii to jedno z najważniejszych zadań systemu edukacji - mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 27 prace, a uczniowie z klas VII-VIII 26 prac. Zostały one ocenione przez kapitułę konkursową pod kątem ich zgodności z tematyką, stopniem trudności wykonania, estetyki pracy oraz pomysłowości autora. Łączna wartość nagród, przyznanych w ramach konkursu dla laureatów i szkół z subregionu pilskiego wynosi ponad 13,1 tys. zł.

W grupie klas IV-VI drugie miejsce zajął Mateusz Janas (klasa V, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim), a trzecia była Hanna Michniewicz (klasa V, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile).

W kategorii klas VII-VIII zwyciężyła Zuzanna Karpińska (klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile).

Ponadto zarząd województwa wielkopolskiego przyznał nagrody pieniężne w obydwóch konkursach dla szkół z której pochodzi dany laureat: 1000 zł dla SP nr 12 w Pile, 700 zł dla ZSO w Krzyżu Wielkopolskim oraz 500 zł dla SP nr 1 w Pile.

(fp, UMWW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SS

0 0

Super👍 gratulacje 🙂 11:29, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%