Jak co roku, Regionalne Centrum Kultury w Pile wpisało się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie.
W Parku Miejskim - w oprawie z 1900 roku - zainscenizowano weselną chatę; było weselne jadło i weselni goście, a wszyscy w strojach krakowskich: gospodarz, gospodyni, poeta, dziennikarz, stańczyk, radczyni i inni.
Sceny z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego zaprezentowali aktorzy Teatru A Part, młodzież z Teatru Wirtualnego, a także pilanie, którzy znaleźli odwagę, by stanąć na "deskach teatralnych".
Przygotowano wiele ciekawostek dotyczących "Wesela" i Wyspiańskiego, a także kilkanaście cytatów z dramatu, jakże aktualnych w obecnych czasach. Czytający otrzymali certyfikaty z pieczęcią Narodowego Czytania.
- Wszystkim osobom przybyłym do Parku Miejskiego dziękujemy i wierzymy, że bawili się wybornie! Zapraszamy za rok! - zachęcają organizatorzy NC z RCK.
[ZT]8465[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz