Zamknij
REKLAMA

Sanepid zakazał spożywania wody z wodociągu w Wysokiej

09.58, 24.11.2022 fp Aktualizacja: 10.02, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile wydał komunikat w w sprawie jakości wody z wodociągu publicznego w Wysokiej.

Wodociąg ten zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości Wysoka. Wysoczka. Bądecz i Sędziniec

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile na podstawie sprawozdań z badań próbek wody pobranych w dniu 15.11.2022 roku z wodociągu publicznego Wysoka informuje, iż jakość wody nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pod względem bakteriologicznym.

Woda jest nieprzydatna do spożycia przez ludzi.

Wody nie wolno wykorzystywać do picia, przygotowania posiłków, do mycia i płukania warzyw oraz owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością.

Administrator wodociągu został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz podjęcia naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Woda bez ograniczeń może być używana do pozostałych celów domowych (kąpiel, prace porządkowe czy spłukiwania toalet).

Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

adaśadaś

5 1

Z jakiego powodu obowiazuje zakaz co znależiono w wodzie ? Czy mieszkańcom nie nalezy sie prawda ? SMS zdawkowe co to jest w cywilizowanym świecie. Kto takie idiotyczne informacje przekazuje do mieszkańców? Woda w ZGK tylko dla wybranych co z resztą mieszkańców mają wode wozić z Maryńca ?
24 h mieszkańcy bez wody gdzie są beczki z woda spożywczą ? Tak jestesmy przygotowani na atak Putina? Panie Burmistrzu służby zawiodły - czas na zmiany brud z miasta przeniósł się na hydrofornie oczyszczalnie i psełdo ZGK. Liczę na jedyne słuszne decyzje. 16:00, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SylwiaSylwia

2 0

Bedziecie korzystac z wody kiedy ja pozwole czekajcie na SMS. Ach narazie nie korzystamy z WC oszczedzamy oczyszczalnie bo pracownicy są na hydroforni. Woda nieprzydatna więc nie płacimy.
Dzieki dla ZGK 08:46, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%