Zamknij
REKLAMA

Burmistrz Jagodzińska w sprawie zamkniętych schodów: My zrobiliśmy wszystko!

12:54, 18.05.2022 | na podst. facebook
Skomentuj Facebook/B. Jagodzińska
REKLAMA

Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska odniosła się do sprawy zamkniętego przejścia do Przedszkola Publicznego im. Chatka Puchatka w Wyrzysku.

Oto treść wyjaśnienia pani burmistrz:

"Schody te usytuowane są w ok. 1/3 części (od strony Przedszkola) na działce gminnej, w pozostałej części na gruntach nie stanowiących własności Gminy. W związku z tym, że Gmina może prowadzić inwestycje lub remonty tylko i wyłącznie na działkach stanowiących jej własność, nie jest możliwe, a wręcz niezgodne z prawem, wykonywanie prac na obiektach do niej nie należących.

Widząc jednak ogromną potrzebę zachowania tego bezpiecznego przejścia do Przedszkola, Burmistrz Wyrzyska zwróciła się do Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej o wspólne, zgodne z własnością, wyremontowanie schodów.

Z inicjatywy Burmistrza Wyrzyska w dniu 28 lutego 2022 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wyrzysku odbyło się spotkanie z Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Wyrzysku, na którym omówiono problem związany ze złym stanem technicznym schodów prowadzących do Przedszkola w Wyrzysku.

Ze strony Urzędu przedstawiono propozycję naprawy schodów w granicach przysługującego poszczególnym podmiotom prawa własności do działek gruntu, co związane byłoby z poprawą bezpieczeństwa osób korzystających z tego przejścia, a w szczególności dzieci.

Ponadto przedstawiono dwa inne rozwiązania mające na celu uregulowanie tej kwestii, tj:
1) zaproponowano wykup części działek zajętych pod schody,
2) zawarcie umowy (najmu, użyczenia) przedmiotowej części gruntu.

Te dwie ostatnie propozycje dawałyby możliwość wyremontowania schodów przez Gminę Wyrzysk i Spółdzielnia nie musiałaby pokrywać żadnych kosztów związanych z tą inwestycją.

Jednak nasze propozycje nie spotkały się z aprobatą Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Wyrzysku.

Pisma kierowane przez Zarząd Spółdzielni do tut. Urzędu datowane na 14 marca 2022 roku oraz 11 kwietnia 2022 roku zawierają informacje z których wynika, że przedstawione przez nas rozwiązania są nie do zaakceptowania przez Zarząd Spółdzielni. W swoim piśmie z 11.04.2022 r. Zarząd Spółdzielni poinformował o zamknięciu schodów z dniem 1 maja bieżącego roku i zabezpieczeniu ich przed dalszym użytkowaniem.

Mając na uwadze powyższe informuję, że ze strony Urzędu Miejskiego w Wyrzysku poczyniono wszystko, co mogłoby doprowadzić do załatwienia niniejszej sprawy, tj. dalszego użytkowania schodów prowadzących do Przedszkola.

Nadal Burmistrz Wyrzyska jest otwarta na propozycje współpracy w celu bezpiecznego użytkowania ww. przejścia".

(na podst. facebook)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

osiosi

3 0

A pani Burmistrz wie co to jest POROZUMIENIE i że prawo dopuszcza coś takiego.. Przedszkole jest Nasze - gminne i to jest Nasz interes. 14:03, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A chaA cha

2 0

Czy mieszańcy spółdzielni podatków nie płacą 21:40, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%