Zamknij
REKLAMA

Czy to panika, czy przezorność?

07.45, 05.10.2022 fp Aktualizacja: 07.59, 05.10.2022
Skomentuj Facebook/B. Jagodzińska
REKLAMA

"W Urzędzie Miejskim w Wyrzysku trwa posiedzenie Sztabu Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania omawiamy plan dystrybucji preparatów ze stabilnym jodem na terenie Gminy Wyrzysk". Ten krótki wczorajszy post burmistrz Bogusławy Jagodzińskiej na Facebooku wywołał sporo komentarzy. Jak to najczęściej bywa - diametralnie od siebie różnych.

Do zerknięcia na profil facebookowy pani burmistrz skłonił nas e-mail do redakcji:

"Pani burmistrz z Wyrzyska sieje panikę. Publikuje post o spotkaniu sztabu kryzysowego odnośnie rozdawania preparatów ze stabilnym jodem. Napisała w ogromny skrócie informację o tym, co można zobaczyć u niej na profilu. Patrząc na obecną sytuację, iż ludzie panikują już, bo pojawiają się głosy, że w swoim zakresie kupują tabletki z jodem, powinno się pisać dokładnie o co chodzi, rozwinąć informację, by uspokoić się, by nie popadać w panikę. Szczerze - jak widać po zdjęciu - wiele osób z tego spotkania robi wrażenie, jak by totalnie nie wiedziało, co tam robią".

A teraz niektóre komentarze z FB:

"I nasza pani Burmistrz też niemyśląca? nieobudzona? przykro nam mieszkańcom, którzy już wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, trochę pomyśleć i wszystko jasne? Nie wyszło tak, jak myśleli, to teraz w inny sposób, ludzie budźcie się, wystarczy tego straszenia ,chcemy spokoju!".

"I zaczyna się nagonka na dzieci i młodzież!!!".

"Oczywiście że tak i znów będą nam wmawiać, że mamy być odpowiedzialni dbać o swoje zdrowie i innych kolejna nagonka i manipulacja na dzieci".

"Proszę o informację gdzie ta "nagonka" na dzieci? Plan dystrybucji preparatów ze stabilnym jodem, jak sama nazwa wskazuje, jest PLANEM z którego procedury będą realizowane w razie wystąpienia sytuacji nadzwyczajnej jaką może być uszkodzenie reaktora w elektrowni jądrowej. (…) w zasięgu 300 km od granicy polski jest ich 11. Myślę więc, że warto być przygotowanym "zawczasu" niż mówić sobie, że "Polak mądry po szkodzie". Przy okazji informuję, że przyjęcie jodku potasu (oczywiście tylko i WYŁĄCZNIE w sytuacji zagrożenia) jest dobrowolne".

"Po wybuchu w Czarnobylu podano nam ten preparat w szkołach i nie sądzę, że była to trafna decyzja, zwłaszcza że podano go zbyt późno, bo ukrywano to skażenie tak długo jak się dało".

"(…) pani burmistrz na pewno powinna pamiętać niech doczytają, jakie konsekwencje prowadzi podawanie takiego czegoś, skutki uboczne jakie są..."

"A preparaty ze stabilnym jodem to o jakie chodzi dokładnie? Tabletki czy może płyn lugola albo jakieś inne środki? Warto napisać dokładnie. Warto też napisać w związku z czym jest związane to spotkanie i dlaczego jest omawiany ten temat. Bo 2 zdania to troszkę słabo".

Cóż, taki mamy czas, że o emocje - często skrajne - nietrudno. Oby jak najszybciej się skończył!

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

O jej O jej

1 0

Przecież to jest jedyna osoba która zna sie na wszystkim w gminę. 09:25, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

1 0

Byleby zaistnieć zdjęcie sobie zrobić a my mieszkańcy płacimy za jej promocje wizerunku przecież to każda gmina ma opracowany taki plan. 09:32, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%