Zamknij
REKLAMA

Trzeba pomagać ludziom, dla których los nie był łaskawy

11.40, 28.11.2022 fp Aktualizacja: 12.33, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego celem jest materialna i mentalna pomoc osobom i rodzinom które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku Szlachetna Paczka zawitała również do gminy Wyrzysk. Jej organizatorem jest lokalny społecznik Piotr Pruss.


Co Pana skłoniło do działania w ramach wolontariatu Szlachetnej Paczki na terenie gminy Wyrzysk?

- Od zawsze, zanim zamieszkałem w gminie Wyrzysk, angażowałem się co roku w pomoc w różnych akcjach. Najbardziej znane to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy działania związane ze Sprzątaniem Świata. Bywały również mnie znane przedsięwzięcia lokalne.

Do działania na rzecz Szlachetnej Paczki w gminie Wyrzysk skłonił mnie fakt, iż z tego co wiem nikt nie angażował się bezpośrednio w działania na rzecz osób potrzebujących z ramienia akcji na terenie gminy. Wiem jedynie, że są ludzie z naszej gminy, którzy działali na rzecz potrzebujących zarejestrowanych w Szlachetnej Paczce, ale czynili to na terenie innych gmin.

Chciałem zwrócić uwagę, że na terenie gminy Wyrzysk są również osoby dla których los nie był łaskawy i potrzebują pomocy innych, w tym również naszej lokalnej społeczności.


Jak obecnie wygląda sytuacja osób potrzebujących ? Do ilu takich osób udało się Panu dotrzeć?

- Dotarłem do trzech samotnych starszych osób. Ponadto dotarłem również do rodziny z gminy Białośliwie, dla której już w ciągu pierwszego dnia wykazania w systemie wyboru osób/rodzin, którym dany darczyńca chce pomóc, udało się znaleźć osobę, która zadeklarowała pomoc i w tempie błyskawicznym zakupiła potrzeby materialne wskazane przez rodzinę, w tym kuchenkę gazową i żywność.

Sytuacja osób, do których dotarłem, jest naprawdę nieciekawa. Główne potrzeby ludzi w XXI wieku w naszym kraju to braki jedzenia z uwagi na rosnące ceny żywności. Niektóre z tych osób są samotne, nie mają nikogo, kto spędzał by z nimi większość czasu w ciągu dnia. Zarazem są to osoby bardzo komunikatywne, miłe, szczere i w wspomnieniach wracały do czasów, gdy były zdrowe i pełne sił.


Czy pomocy mogą udzielać wyłącznie osoby indywidualne?

- Oczywiście że nie. Z pomocą mogą przyjść osoby indywidualne, ale również różne instytucje czy przedsiębiorstwa.


Gdzie nasi czytelnicy mogą znaleźć rodziny, którym mogliby pomóc?

- To nic trudnego. Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki. Następnie u góry strony na czerwonym tle wybieramy zakładkę "Wybieram Rodzinę", dalej wybieramy lokalizację czyli województwo wielkopolskie i później wybieramy powiat pilski. Oczywiście można również udzielić pomocy  ludziom spoza powiatu Pilskiego, jeżeli tylko czujemy taką potrzebę.

[ZT]23326[/ZT]

[ZT]23743[/ZT]

(fp)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

mmmm

4 2

Ukłony dla Pana za to co Pan robi Panie Piotrze. 17:45, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperSuper

3 2

👍 07:06, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HenrykHenryk

2 1

Super kandydat na burmistrza Wyrzyska👍👍👍 14:01, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

1 1

W tym celu taką działalność prowadzi, bezinteresowne to nie jest. 15:03, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

2 0

A obecna pani burmistrz coś zrobiła w celu pomocy innym? Bo nic nie wiem. Pełno zdjęć wrzuca ale nic z pomocy innym. 17:41, 29.11.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%