Na Spotted Wyrzysk poruszono temat działania oświetlenia ulicznego na terenie gminy.
W dyskusji na forum wspomina się włączonym w nocy oświetleniu w miejscach, które nie są uczęszczane przez mieszkańców po godzinie 24. (np. wyrzyski skwer), o tym, gdzie lampy się nie świecą (na całej długości od Wiernowa włącznie z rynkiem w Wyrzysku) albo gdzie świecą się… w dzień.
Oto kilka komentarzy:
NA OSIEDLU LEŚNYM NIGDY NIE BYŁY ZGASZONE I GDZIE TU OSZCZĘDNOŚĆ.
Światła powinny być wszędzie zgaszone przynajmniej te 3-4 godziny w nocy. Przyszły takie czasy że na wszystkim powinno się oszczędzać.
No ale teraz prąd pójdzie 100% do góry to cała gmina zgaśnie
Na rynku codziennie od północy ciemnica, o godz. 3 w nocy znowu lampy zapalone. Zupełny bezsens. Niech mnie ktoś oświeci cały Wyrzysk oświetlony na full a rynek ciemnica!!!! Przecież to nie ma sensu i oszczędność żadna!!!!

A żeby było śmieszniej to o 14.00 właśnie świecą. Morał z tego taki: wyprowadzaj pieska w dzień to nie wdepniesz w gluta.
U nas w Dąbkach światło cały czas się pali, ostatnio przyjechałem ze szkoły o 15:40, idę do domu a światła zapalone, aż zdziwiony byłem jaka to oszczędność!?
Podobnie w Gleśnie ,cała wioska w ciemności, strach wyjść... a boisko sportowe z placem zabaw, koło cmentarza oświetlone całą noc
Glesno w nocy wieś ciemno a na orliku się lampy palą całą noc, no i po co.

Do powyższych wpisów odniosła się burmistrz Bogusława Jagodzińska:
"Mamy awarie w wielu miejscach Gminy. Wszelkie braki w oświetleniu to przyczyna awarii, a nie wyłączenie, jak niektórzy sugerują, celowe. Energetycy od rana działają, ale usunięcia awarii nie da się zrobić w jednej sekundzie. Przykre, że Państwo wyciągacie pochopne i niesprawiedliwe wnioski. Podkreślam raz jeszcze, wszystkie Gminy, w tym nasza, zrezygnowały z wyłączania prądu ulicznego w godzinach nocnych".
- Na tych skrzynkach, gdzie są zainstalowane zegary sterowane radiowo, Enea wyłącza oświetlenie zdalnie, niestety nie na wszystkich obwodach. Zamontowaliśmy kilkanaście sterowników czasowych, ale oczywiście nie wszędzie. Nie wszędzie można to zrobić ze względów technicznych. Inną sprawą są dość częste awarie, które zgłaszamy na bieżąco, ale nie zawsze Enea reaguje natychmiast - dodaje wiceburmistrz Jacek Wiśniewski.
Wałcz-Kalisz Pomorski: pociągi przyspieszą do 120 km/h
mam rente na łeb❤️👍
Super
08:49, 2025-12-14
Muzyka, taniec, śpiew - widowisko, jakiego nie było!
dzienki PIS ten szoł sie odbendzie👍❤️
Super ❤️
08:48, 2025-12-14
Rozbudowa DW 190. 45% zaawansowania prac
dzienki PIS a ja mam rente na łeb i rszułte papjery, koham PIS i prezesa Jarosława słonce narodu. ja polak patryjota👍❤️
♥️
08:46, 2025-12-14
Mikołajki w Ratajach
Super
♥️
08:07, 2025-12-14
7 0
Na serio takie tłumaczenie? Ludzie o jednym oni o drugim.
9 1
W Białośliwiu to samo. Urzędasy z urzędów gmin nadają się jedynie do tarcia ogórków i naplucia im w pyski.
6 0
Czyli że światła się palą nie potrzebnie to znaczy że to awaria? Dobre sobie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz