W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zorganizowano imprezę dla babć i dziadków.
Przybyłych gości powitała w ciepłych słowach dyrektor szkoły Danuta Buryta-Arndt, życząc im zdrowia i radości, które pozwalają na piękny odbiór świata i ludzi, cierpliwości dla wnucząt nieustannie zadających mnóstwo pytań, ciekawych rozmów oraz samych wspaniałych, niezapomnianych i szczęśliwych chwil wspólnie spędzonych.
Program poprowadziły uczennice Lena Sadłowska i Sandra Załóg. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawczyni Lucyny Jurgońskiej-Pasternak, którzy przygotowali piosenkę "Babciu, droga babciu" oraz układ taneczny z szarfami. Następnie wystąpiła klasa Ib, której wychowawczynią Magdalena Kozimor. Dzieci zaprezentowały wiersze oraz taniec o przepysznym tytule "Czekolada". Uczniowie klasy Ic, których przygotowała wychowawczyni Małgorzata Jakóbek, zagrali na instrumentach "Marsz Radetzkiego", recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie klasa IIa wraz z wychowawczynią Teresą Wójcik przeniosła gości do krainy smoków. Na zakończenie pojawiły się śnieżynki oraz wróżka, która za pomocą czarodziejskiej różdżki wykonała "Taniec śnieżynek".
Kolejnego dnia dla swoich babć i dziadków zaprezentowały się klasy trzecie. Występ rozpoczęła klasa IIIa wraz z wychowawczynią Kamilą Pufahl. Uczniowie zaprezentowali się w walcu. Pozostając w atmosferze karnawału goście obejrzeli tańczące wśród kwiatów motyle, czyli dzieci z klasy IIIb, które przygotowała Edyta Kałużna. Następnie tanecznym krokiem w podróży po Europie zaprezentowali się uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią Agnieszką Spirydow. Klasa IIId pod czujnym okiem wychowawczyni Anny Muszyńskiej zaprezentowała program "Powróćmy jak za dawnych lat". Na koniec uroczystości wszyscy uczniowie głośno zaśpiewali babciom i dziadkom "Sto lat!".
Mali artyści z przejęciem wcielali się w swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom podziękowania za trud włożony w ich wychowanie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz