Zamknij
REKLAMA

Gmina Szydłowo: Jestem zameldowany - jestem fair. Wygraj hulajnogę i rower

08.07, 06.02.2022 UG Szydłowo
Skomentuj
REKLAMA

W gminie Szydłowo wystartowała czwarta edycja akcji "Jestem zameldowany - jestem fair".

Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział ponad 650 mieszkańców gminy Szydłowo, a 150 osób spośród nich po raz pierwszy zgłosiło miejscowość z gminy Szydłowo jako swoje miejsce zamieszkania. Z samej akcji do budżetu gminy trafiło ponad 300 tysięcy złotych.

Nic zatem dziwnego, że kontynuowana jest akcja, której najważniejszym celem jest zwiększenie przychodów z podatku dochodowego od mieszkańców gminy poprzez promowanie wiedzy, iż aż 38,34% kwoty podatku dochodowego zasila budżet gminy, w której są zameldowani (lub ją zamieszkują).

- Dla mnie najważniejsze jest to, aby oprócz dodatkowych środków, które pojawią się w budżecie Gminy została stworzona moda na bycie fair wobec swojego samorządu. Bycie fair rozumiem jako lokalny patriotyzm, który wyraża się m.in. tym, że płacimy podatki w miejscu zamieszkania. Co ważne - mowa o podatkach, które tak czy inaczej odprowadzamy. Nie są to żadne dodatkowe obciążenia. Tu liczy się tylko to, aby trafiały do gminy Szydłowo, a nie do gmin ościennych - mówi pomysłodawca akcji, przewodniczący komisji budżetu i gospodarki, radny Rady Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

W konkursie wziąć udział mogą wszyscy mieszkańcy gminy Szydłowo. Wystarczy zgłosić miejscowość z terenu gminy w formularzu PIT-37 jako swoje miejsce zamieszkania i wypełnić krótki formularz na http://pit.szydlowo.pl. Formularz będzie aktywny do 30 kwietnia 2022 roku.

Do wygrania są hulajnoga elektryczna Ducati, rower crossowy Kands oraz tower miejski Kands.

- Liczby zawsze działają na wyobraźnię. Warto wiedzieć, że jako mieszkańcy tracimy ponad 3 mln zł, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje w naszych miejscowościach! I to tylko dlatego, że część mieszkańców, mimo iż mieszka na terenie naszej Gminy nie wskazuje tego w zeznaniu podatkowym. Te środki wystarczyłyby np. na 3 km dróg, 2 km chodnika, place zabaw dla dzieci, siłowni zewnętrznej i zakup 10 dodatkowych lamp ulicznych - dodaje Paweł Kądziela.

(UG Szydłowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%