Opublikowany przez Polregio film przedstawia niebezpieczne zdarzenie z 9 czerwca na przejeździe kolejowo-drogowym między stacjami Gorzów Wielkopolski a Gorzów Wielkopolski Zieleniec.
Tuż przed nadjeżdżający pociąg wjechał kierowca białego kombi. Maszynista składu, którym podróżowało kilkudziesięciu pasażerów, mógł jedynie wdrożyć nagłe hamowanie. Na szczęście kierującemu autem udało się w ostatniej chwili zjechać z przejazdu - od zderzenia z pociągiem dzieliło go zaledwie kilka metrów. Materiał filmowy zarejestrowany przez kamerę pociągu został już przekazany odpowiednim służbom.
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/Ggu9TIQ_W-0?si=oWpBjbth2zkkPWKU"}
To jedna z wielu niebezpiecznych sytuacji, które często zdarzają się na skrzyżowaniach dróg z torami. Kierowcy cały czas ignorują znaki STOP i sygnalizację. Ich lekkomyślne zachowanie stanowi zagrożenie zarówno dla nich samych, jak i innych.
Kolejarze z Polregio apelują do kierowców o rozsądek. Lekceważenie przepisów i zasad bezpieczeństwa to narażanie na utratę życia i zdrowia pasażerów, maszynistów oraz obsługi pociągów. Kolejnymi konsekwencjami wypadków na przejazdach są opóźnienia, zmiany w komunikacji oraz trwające niekiedy wiele tygodni naprawy uszkodzonego składu, który w tym czasie nie może wozić kolejnych podróżnych. Warto pamiętać, że konsekwencje finansowe wypadku na przejeździe ponosi sprawca.
Koszmar w mieszkaniu w Pile! 60 kotów w smrodzie
Dyrektor pilskiego schroniska wypowiedziała się, że tylko kilka kotów było w złym stanie, pozostałe były zadbane i wykastrowane. Szkoda, że fundacja wcześniej nie pomyślała o tym, aby pomoc tej kobiecie :(
Inga
13:50, 2026-06-23
Rozmawiali o przebudowie Andersa. Wybrano wariant
Jak tam saloniki VIP dla platfusów poza kolejnością?
🙂
11:40, 2026-06-23
Pilski hejter skazany prawomocnie!
Wczoraj starzec wykasztanił się tutaj 💩 11 razy. Dzisiaj 5 pod rząd, a jeszcze nie ma południa. A o synowej Robertasa ani słowa. Jak to było jej na imię? 🤣🤣🤣🤣🤣😡
lemanparchowicz
11:32, 2026-06-23
Pilskie koło świętowało 45-lecie PSD
Czy ten czwarty od lewej to ten, o którym myślę...?😮
EK
11:28, 2026-06-23
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktypilskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz