Zamknij
REKLAMA

W Miasteczku bili rekord czytania na przerwie

12.29, 03.11.2022 SP Miasteczko Krajeńskie Aktualizacja: 12.35, 03.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Szkoła Podstawowa im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim wzięła udział w akcji "Zaczytana szkoła". A przy okazji zrobiono sobie przerwę na czytanie.

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły uczestniczyli w III międzynarodowej edycji VII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, a ci, którzy zapomnieli, skorzystali z zasobów szkolnej biblioteki.

Wielu uczniów, a w szczególności piąto- i ósmoklasiści zadbali o przebranie. Na szkolnych korytarzach gościli bohaterowie bajek, baśni oraz innych lektur. Wśród księżniczek, wojowniczek, teletubisiów pojawili także inni bohaterowie: Pippi Langstrumpf, Ania z Zielonego Wzgórza, Zuzanna z "Opowieści z Narnii", czarodzieje oraz Spider Man.

Na tę okazję w głównym holu szkoły, przy dużym zaangażowaniu samorządu uczniowskiego, powstał kącik czytelniczy, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. W tym miejscu gromadzili się uczniowie, aby w ciszy i skupieniu poczytać swoją lub wypożyczoną książkę.

Uczniom klas pierwszych na głos czytała wicedyrektor szkoły Iwona Suchy. W klasach drugich i trzecich -  wychowawcy, natomiast czytanie w klasach starszych IV-VIII odbyło się w grupach klasowych na boisku szkolnym, podczas długiej przerwy.

Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali plakaty i transparenty promujące czytanie.

Tego dnia w szkole goszczono Hannę Rozental - emerytowaną bibliotekarkę, która  z chęcią wzięła udział w tym wydarzeniu, czytając uczniom wybrane fragmenty książek.

Akcję bicia rekordu czytania zakończono pamiątkowym zdjęciem.

W sumie podczas przerw czytało łącznie 236 osób.

(SP Miasteczko Krajeńskie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%