Zamknij
REKLAMA

Rozdano Łobżenickie Dziki!

09.38, 23.01.2023 na podst. UMG Łobżenica Aktualizacja: 09.38, 23.01.2023
Skomentuj fot. UMG Łobżenica
REKLAMA

20 stycznia w Auli Szkoły Podstawowej im. KEN w Łobżenicy po dwuletniej przerwie związanej z pandemią po raz kolejny odbyło się Spotkanie Noworoczne, które było podsumowaniem zeszłorocznych dokonań. Wręczenie Łobżenickich Dzików, występy Orkiestry Dętej oraz Błękitu Krajny, wystąpienia i przemówienia organizatorów i zaproszonych gości - to tylko część wydarzeń, jakie miały miejsce tego dnia.

Na Noworoczne Spotkanie burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoni Kapeja zaprosili przedstawicieli lokalnego samorządu: radnych Rady Miejskiej w Łobżenicy, sołtysów z 23 sołectw wraz z członkami rad sołeckich, przewodniczące kół gospodyń wiejskich, prezesów, naczelników oraz komendantów Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, księży z terenu gminy, dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy i powiatu pilskiego, pracowników Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica, przedsiębiorców, mieszkańców oraz przedstawicieli prasy. Na spotkanie zaproszeni zostali również parlamentarzyści, samorządowcy i osoby z którymi gmina Łobżenica współpracuje.

Spotkanie Noworoczne rozpoczęło się występem Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy. Po powitaniu gości przez burmistrza Łobżenicy zgromadzeni zostali zaproszeni do obejrzenia filmu podsumowującego działania Gminy Łobżenica w 2022 roku. Po filmie nadszedł czas na przemówienia burmistrza Łobżenicy Piotra Łososia oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoniego Kapei.

Następnie na scenie wystąpił zespół Błękit Krajny, który jak zwykle swoim wykonaniem utworów muzycznych sprawił publiczności wielką przyjemność.

Punktem kulminacyjnym spotkania było rozdanie nagród Burmistrza Łobżenicy osobom, które tworzą historię tamtejszej małej Ojczyzny. W tym roku rozdanych zostało osiem statuetek Łobżenickich Dzików. Otrzymali je:

Bronisław Pisula - za 72-letnią służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej, działalność społeczną i wyjątkową, szlachetną postawę,

Zenon Polachowski - za nieprzeciętną pasję, talent, angażowanie się w sprawy lokalnego środowiska, działalność kulturalną, pozytywną osobowość oraz poświęcenie na rzecz spraw publicznych,

Klub Sportowy Pogoń Łobżenica - za podejmowanie różnorodnych inicjatyw, sportowego ducha walki oraz promowanie Gminy Łobżenica,

Dariusz Sobieralski - za stworzenie zespołu Błękit Krajny oraz Orkiestry Dętej w Łobżenicy, reprezentowanie Gminy Łobżenica poza jej granicami oraz dorobek artystyczny,

Maciej Kazek - za osiągnięcia w zakresie produkcji rolnej i stworzenie rodzinnego, opartego na tradycyjnych metodach gospodarstwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii,

Maciej Knioła - za 34-letnią służbę w Policji, okazywane zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Łobżenica.

Następnie nagrodę odebrali państwo Ewa i Zdzisław, Anna i Mateusz oraz Beata i Wojciech Pluta. Złoty Dzik dla Państwa Plutów przyznany został za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, budowanie marki lokalnych produktów oraz konsekwencję w działaniu i ciągły rozwój firmy.

Jako ostatni na scenę zaproszeni zostali Arkadiusz i Radosław Ignasiak oraz Mateusz Zbonik. Panowie odebrali nagrodę Złotego Dzika dla firmy Spaw-Met Maszyny Rolnicze Sp. z o. o. za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjność i rozwój działalności. Zarówno państwo Pluta jak i firma Spaw-Met zostali laureatami nagrody po raz kolejny, doceniając wyjątkowy progres i rozwój prowadzonych działalności.

Po wręczeniu nagród głos zabrali zaproszeni goście. Uroczystość zakończyła się koncertem Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy. Występ młodych artystów przyjęty został ze szczerym entuzjazmem.

(na podst. UMG Łobżenica)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SuperSuper

0 0

👍❤️ 10:44, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%