Zamknij
REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna w Dziembowie wzmacnia otoczeni

18:31, 24.08.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Jesień przyniesie dobre zmiany w regionie! Dzięki wsparciu z programu "WzMOCnij swoje otoczenie", strażacy z Dziembowa będą mogli korzystać z kamery termowizyjnej, która ułatwi im prowadzenie akcji.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym "WzMOCnij swoje otoczenie". Wśród laureatów jego trzeciej edycji znalazła się jednostka OSP z Dziembowa. Strażacy jeszcze w tym roku kupią nową kamerę termowizyjną - pozwoli ona na szybkie lokalizowanie źródeł ognia, dzięki czemu jednostka będzie jeszcze skuteczniej dbać o ochronę życia, zdrowia i mienia mieszkańców.

- Tegoroczna edycja programu jest wyjątkowa - organizujemy ją na terenie 140 gmin i powiatów z całego kraju! Za nami dwie tury rekrutacji, do których zgłosiło się rekordowo dużo uczestników. Otrzymaliśmy 300 zgłoszeń, w których lokalne społeczności prezentowały swoje pomysły wzmacniające aktywność fizyczną, bezpieczeństwo, edukację, wspólną przestrzeń publiczną, środowisko naturalne lub zdrowie - mówi Szymon Kostiuk, koordynator programu. - Nasze granty to impuls do wprowadzenia dobrych zmian społecznych. Przekazywanie tej iskry daje ogromną satysfakcję, tym bardziej że proponowane projekty są coraz ciekawsze i odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców.

Z efektów programu „WzMOCnij swoje otoczenie” korzystają niemal wszystkie grupy społeczne. Wśród nagrodzonych podmiotów nie brakuje ochotniczych straży pożarnych, szkół podstawowych, przedszkoli, ośrodków sportu oraz pomocy społecznej. Program rozszerza także swój zasięg terytorialny – dzięki niemu realizacji doczekały się projekty w województwach mazowieckim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, pomorskim  i zachodniopomorskim.

- Wspierając inicjatywy społeczne możemy wzmacniać gminy kompleksowo, umożliwiając wprowadzenie długotrwałych zmian, które przyczyniają się do poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców - informuje Waldemar Lewandowski z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SuperSuper

0 0

Dobra Zmiana na jesień, to jest Moc. 20:58, 24.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rychorycho

0 0

Na ,,Super-a" można liczyć. Bredzi jak zwykle. 22:25, 24.08.2021


REKLAMA
0%