Zamknij
REKLAMA

Ruszy budowa hali sportowej przy SP nr 7 w Pile

14.21, 10.08.2022 Aleksandra Kramkowska, Biuro Prezydenta Piły
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

W trzecim postępowaniu udało się wybrać wykonawcę, który wybuduje nowoczesną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile. Przetarg wygrała firma Hosta Group z Grębocina. Prace za łączną kwotę blisko 18,5 mln złotych mają zakończyć się w 2024 roku.

- Trwa rewitalizacja kolejnej szkoły podstawowej, zaraz zacznie się budowa hali sportowej. W Pile prowadzimy w tej chwili ponad 150 projektów inwestycyjnych, a liczę tylko to, co się dzieje w Urzędzie Miasta. W naszych jednostkach realizowane są kolejne zadania, łącznie to pewnie powyżej 200 inwestycji na terenie miasta - mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

Bardzo ważne w tym projekcie jest to, że hala sportowa będzie budynkiem pasywnym, czyli wykorzystane zostaną wszystkie technologie zmierzające do tego żeby budynek zużywał jak najmniej energii. Zakres prac w tym przypadku jest szeroki, ponieważ obejmuje rozbudowę szkoły o halę sportową wraz z budową drogi pożarowej, budową i przebudową wjazdu, przebudową powierzchni utwardzonych i bieżni, budową miejsc postojowych oraz budową i przebudową instalacji elektrycznych, c.o., kanalizacji, sanitarnej i deszczowej. Zagospodarowany zostanie teren wokół budynku szkoły i hali sportowej.

- Hala będzie budynkiem pasywnym o powierzchni całkowitej około 2000 m². Będzie obejmowała salę sportową i salkę fitness, szatnie zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli, a także szatnie dedykowane dla osób niepełnosprawnych. W ramach tego projektu wykonawca zagospodaruje również cały teren wokół budynku głównego i przyszłej hali. Znajdują się tam elementy sportowe, drogi pożarowe, chodniki i zieleń - informuje Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich.

W przetargu złożonych zostało 7 ofert. Wykonawcą została firma Hosta Group Sp. z o.o. Sp. k. z Grębocina, którą podczas podpisania umowy reprezentowała prezes Małgorzata Stawska. Koszt realizacji zadania to 18.477.027, 96 złotych. Termin zakończenia przedsięwzięcia do 21 miesięcy od zawarcia umowy, czyli 9 maja 2024 roku.

W pierwszym etapie prac - jesienią ub.r. - dokonano wyburzenia starego budynku gospodarczego na boisku oraz wycinki kolidujących drzew, wszystko okiem specjalisty ornitologa i chiropterologa. Prace te kosztowały blisko 80 tysięcy.

(Aleksandra Kramkowska, Biuro Prezydenta Piły)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

SuperSuper

3 2

To PiS daje te pieniądze👍 15:59, 10.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

taaa..taaa..

1 2

PiSda ! 🤣 16:56, 10.08.2022


SS

3 2

PiS daje pieniądze, a PO trwoni. Mamy duże wątpliwości, czy ta hala zostanie wyremontowana przez PeOwców. 19:04, 10.08.2022


jerzyleonardjerzyleonard

6 2

Jak miasto z panem prezydentem Głowskim się bierze za budowę obiektu sportowego to mam pewne obawy aby nie wyszło tak jak z remontem stadionu przy ul. Żeromskiego, którego końca nie widać i przynosi wstyd jak również zamontowanie krzesełek na stadionie przy ul. Bydgoskiej przeniesionych ze stadionu z ul. Żeromskiego ona których nie można siedzieć bo są za wysoko zamonitowane, siedzenia tego typu w całej Polsce są wymieniane tylko nie w Pile, opóźnianie remontu stadionu żużlowego przez miasto chwały nie przynosi czy próba likwidacji obiektu sportowego strzelnicy Tarcza przez pana prezydenta miasta Głowskiego. Wobec powyższego najlepiej aby miasto nie brało się za obiekty sportowe w Pile, a przekazało starostwu. Jedyne co dobre to, że nie wyszło panu prezydentowi Głowskiemu sprzedaż stadionu przy ul. Okrzei jak planował na którym dzięki starostwu po wyremontowaniu dobywają się imprezy i tętni życiem. 16:22, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

3 1

Fajnie, pochwalam. Byle tylko nie wyglądało to i nie trwało to tak jak większość miejskich inwestycji infrastrukturalnych... 07:36, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%