Zamknij
REKLAMA

Nie żyje Zygmunt Jasiecki

16.49, 19.09.2022 fp
Skomentuj
REKLAMA

W wieku niespełna 70 lat zmarł nagle Zygmunt Jasiecki, organizator i pierwszy przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi".

Zygmunt Jasiecki stał prawie pięć lat na czele Związku Międzygminnego PRGOK, tworząc wraz ze swoimi współpracownikami zręby systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym regionie.

Krótko po tym, jak wygrał bezkonkurencyjnie plebiscyt Głosu Wielkopolskiego "Wielkopolski Człowiek Roku 2016", podjęto zaskakującą decyzję o odwołaniu go z funkcji przewodniczącego zarządu. Jako powód podano brak należytej współpracy przewodniczącego z zarządem.

Zygmunt Jasiecki w przeszłości należał do PZPR, potem do SLD, później - gdy został szefem PRGOK - sprzyjał Platformie Obywatelskiej.

Kiedy wiosną 2017 roku został usunięty ze stanowiska w PRGOK, ponownie zbliżył się do lewicy, sprawował m.in. funkcję przewodniczącego Rady Powiatowej SLD.

Nieoficjalnie mówiono wówczas o tym, że pilskie SLD i Unia Pracy planują wystawić go w wyborach samorządowych 2018 roku jako wspólnego kandydata na prezydenta miasta.

Zygmunt Jasiecki uczęszczał do Technikum Kolejowe w Bydgoszczy, na Politechnice Poznańskiej studiował na wydziale inżynierii mechanicznej.

W latach 90. ubiegłego wieku kierował m.in. wydawnictwem "Ekolog", które zasłynęło "Kalendarzem Szalonego Małolata" autorstwa Jacka Prześlugi. Było też wydawcą tygodnika Panorama Pilska.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

AHAH

4 2

Miałam okazję pracować z Panem Zygmuntem, był bardzo kulturalnym człowiekiem i profesjonalistą w tym, czym się zajmował. Bardzo cenię Go za to kim był, czesc Jego pamięci 😥 12:14, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jaki nick?Jaki nick?

2 0

Moze smutne ale naprawde nie zal mi tego goscia. Poznalem go, podobnie jak Radka Ciemiege raczej od kiepskiej strony traktowania ludzi. Moze i zrobili cos dobrego ale liczy sie czlowiek i jego osobowosc a tu nie bylo ani wartosci etycznych ani osobowsci. To byly takie chlopaki z prowincji o prowincjonalnym mysleniu. 09:58, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rhrh

3 0

Gnębił ludzi podwyżkami i teraz można go dobrze wspominać ? 15:30, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%