Zamknij
REKLAMA

Rękodzieło z Zakładu Karnego we Wronkach

09:15, 28.10.2021 | mjr Danuta Zielińska
Skomentuj fot. szer. Jolanta Żółkiewska, Starostwo Powiatowe w Szamotułach
REKLAMA

27 października obchodzimy Światowy Dzień Terapii Zajęciowej. To dobry moment, by pokazać kolejną formę współpracy Zakładu Karnego we Wronkach z lokalnym środowiskiem.

Terapia zajęciowa to dla osób odbywających karę pozbawienia wolności ważny element oddziaływań resocjalizacyjnych - pozwala wypracować umiejętność pracy zespołowej, rozwija wrażliwość estetyczną a także uczy odpowiedzialności za powierzoną pracę.

Rękodzieło powstałe podczas zajęć terapeutycznych wielokrotnie było wykorzystywane przez współpracujące z ZK we Wronkach organizacje i instytucje jako niebanalne pamiątki i ozdoby. Tym razem okolicznościowe ołówki, będące pamiątką pasowania na ucznia, trafiły do pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w szamotulskich szkołach podstawowych - "Dwójce" i "Trójce" oraz w Szkole Podstawowej w Obrzycku.

Wykonane natomiast przez osadzonych na drewnianych tabliczkach podziękowania za zaangażowanie w działalność edukacyjno- profilaktyczną trafiły do rąk organizatorów i uczestników II Profilaktycznego Przystanku PAT organizowanego po raz kolejny  w Szamotułach.

(mjr Danuta Zielińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%