Zamknij
REKLAMA

Noworoczne postanowienie? Zostań żołnierzem 12 WBOT!

14:04, 22.01.2022 | ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska
Skomentuj fot. 12 WBOT
REKLAMA

Pierwszy kwartał nowego roku to czas na nowe decyzje i wyzwania. Wielkopolanie i Lubuszanie, którzy marzą o włożeniu munduru, mogą rozpocząć realizowanie postanowień od kwalifikacji wojskowej, która rusza 4 kwietnia. Może to być  pierwszy, formalny krok do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

Książeczka wojskowa - atrybut dorosłości!
Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, by rozważyć kierunki swojego życiowego rozwoju. Zaletą WOT jest możliwość połączenia nauki, pracy i studiów ze służbą ojczyźnie i lokalnej społeczności. Dodatkowo młodzi ludzie zdobywają w ten sposób kolejne doświadczenia.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 8 lipca, obejmując blisko 300 tysięcy młodych Polaków. Przystąpią do niej również osoby z województw wielkopolskiego oraz lubuskiego. Obowiązek stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi mają 19-latkowie, czyli osoby urodzone w 2003 roku. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1998-2002, którym do tej pory nie została określona kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa to dobry moment by wykonać krok w dorosłość, a jego symbolem będzie otrzymanie książeczki wojskowej.

Przyjdź na kwalifikacje - poznaj 12 WBOT i porozmawiaj z rekruterem!
Tegoroczna kwalifikacja, podobnie jak poprzednie, jest doskonałą szansą, by dowiedzieć się więcej na temat służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Przy każdej komisji powiatowej będzie można spotkać rekruterów 12 WBOT, którzy opowiedzą o służbie ochotniczej i zawodowej oraz korzyściach i wymaganiach. Są to żołnierze, którzy doskonale wiedzą, jak przygotować ochotnika do szkolenia podstawowego czy wyrównawczego.

W skład wielkopolskiej brygady wchodzą cztery bataliony: 122 blp w Dolaszewie, 124 blp w Śremie, 125 blp w Lesznie i 151 blp w Skwierzynie. Bataliony rozmieszczone są w dwóch województwach- wielkopolskim oraz lubuskim. Przyszli żołnierze trafią do batalionu, który znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania.

Uproszczony system naboru
Stając na komisję w jednym miejscu i czasie można uzyskać kategorię zdrowia, założyć ewidencję wojskową i otrzymać książeczkę wojskową. Co ważne, stawiennictwo na kwalifikacji wojskowej i uzyskanie kategorii zdrowia powoduje, że nie trzeba stawać na komisji lekarskiej przy podjęciu decyzji o zostaniu żołnierzem.

Wojska Obrony Terytorialnej już od pięciu lat funkcjonują jako piąty rodzaj Sił Zbrojnych. Obecnie w WOT służy ponad 32 tys. żołnierzy. Struktury formacji są rozwinięte w każdym województwie. Służba w WOT daje możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia i kwalifikacji. Wszystkich zainteresowanych służbą w 12 WBOT zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi rekruterami, których z łatwością można znaleźć tutaj: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

(ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

lewaklewak

4 1

Szkoda pieniędzy na tą chorą pisoqską dziecinadę. Nie w ilości siła a w jakości i dlatego lepiej wydać te zmarnowane pieniądze na nowy sprzęt dla armii zawodowej. 14:58, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

relikwierelikwie

4 1

i ołtarze bojowe,na wschód ! 🤣 19:22, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

1 0

Przez WOTy powinni przejść Ci wszyscy policjanci którzy do wojska przechodzą tylko dla kasy. Zero przeszkolenia, zero regulaminów, zero wiedzy a przechodzą z zachowaniem stopnia. Ręce opadają. 08:03, 24.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%