Zamknij
REKLAMA

Konsultacje oferty edukacyjnej na nowy rok szkolny

10:27, 23.01.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Powiat Pilski przygotował już ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Aby jak najlepiej odpowiadała zapotrzebowaniu rynku, zorganizował konsultacje społeczne, w których wzięli udział m.in. członkowie Komisji Edukacji, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Rady Powiatu w Pile, przedstawiciele kuratorium, Powiatowej Rady Rynku Pracy i Powiatowego Urzędu Pracy w Pile, Zrzeszeń Pracodawców oraz pracodawców współpracujących ze szkołami i placówkami, dyrektorzy szkół.

Konsultacje dotyczące oferty edukacyjnej na nowy rok szkolny odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile.

- Przygotowaliśmy taką ofertę edukacyjną, by jak najlepiej spełniała oczekiwania młodzieży, jak i pracodawców. Staramy się brać pod uwagę zapotrzebowanie rynku pracy, by młodzież po ukończeniu szkoły mogła realizować swoje plany zawodowe. Takie konsultacje są potrzebne, bo rynek pracy ciągle się zmienia, a nam zależy na tym, by po ukończeniu szkoły młodzież mogła jak najlepiej realizować swoje plany zawodowe - powiedział Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który reprezentował władze Powiatu Pilskiego.

Na rok szkolny 2020/2021 dla absolwentów szkół podstawowych (1323 - spodziewana liczba) w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski przygotowano 1770 miejsc. Dla nikogo więc miejsca nie zabraknie.

Oferta edukacyjna w szkołach branżowych obejmuje naukę zawodów, na które nadal jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy, jak i w tych, które uznane są za deficytowe na 2020 rok. Wśród nich aż 21 będzie można zdobyć w szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski. A chodzi o m.in. o takie zawody, jak blacharze i lakiernicy samochodowi, cieśle, cukiernicy, dekarze, elektrycy, elektromechanicy i wiele zawodów budowlanych. Na rynku pracy potrzebni będą także fryzjerzy, kucharze, magazynierzy, mechanicy pojazdów samochodowych, ślusarze, tapicerzy, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, projektanci i administratorzy baz danych, programiści. Szkoły Powiatu w tych zawodach kształcą. Nadal będą także potrzebni graficy komputerowi, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, specjaliści technologii żywności i żywienia, sprzedawcy i kasjerzy, szefowie kuchni, technicy informatycy, technicy mechanicy, architekci krajobrazu - nauka tych zawodów również będzie prowadzona w szkołach branżowych w nowym roku szkolnym.

We wszystkich szkołach uczniom zostanie zapewniona nauka języka angielskiego i drugiego języka obcego, wśród których dominuje język niemiecki i francuski.

Pytania - zagadnienia konsultacyjne:
1. Czy przedstawiona oferta edukacyjna spełnia oczekiwania Państwa, czy odpowiada ona na potrzeby rynku pracy?
2. Jakie nowe kierunki kształcenia / zawody zdaniem Państwa należałoby wprowadzić do oferty edukacyjnej szkół na rok szkolny 2020/2021?
3. Jakie formy współpracy pomiędzy Partnerami Społecznymi a szkołami wydają się zdaniem Państwa najbardziej efektywne, mogą przynieść najwięcej wspólnych korzyści?
4. W jaki sposób mogą Państwo pomóc w promocji kształcenia zawodowego?

Wnioski z dyskusji zostaną przedstawione Zarządowi Powiatu w Pile, a pełna oferta edukacyjna na Pilskich Targach Edukacyjny

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

OlaOla

1 0

Tylko który pracodawca wezmie na swoje barki ucznia jak ze wsząd są zaostrzenia.Sanepid,zus,ochrona środowiska i wiele innych instytucjii które kładą kłody. 14:23, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MoniaMonia

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25 19:56, 23.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone