Zamknij
REKLAMA

Aleksandra Błażejewska przekazała pałeczkę następcom

16:25, 28.01.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe "Sprawni - Razem" ma nowy zarząd. Aleksandra Błażejewska przekazała pałeczkę swoim następcom. Teraz jest Honorowym Prezesem Stowarzyszenia i nadal chce pomagać dzieciom i młodzieży.

- To moje życie i moje dzieci, nigdy ich nie zostawię, to moja rodzina. Przekazałam Stowarzyszenie w dobre ręce, ale nadal będę działać, na ile sił mi wystarczy - powiedziała Aleksandra Błażejewska podczas spotkania ze starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim, w którym uczestniczyli także członkowie nowego Zarządu Stowarzyszenia.

Członkami Zarządu zostały osoby, które od lat aktywnie działają w Stowarzyszeniu: Piotr Swadzyniak - prezes, nauczyciel wuefu w Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach, Andrzej Iwaszko - wiceprezes, nauczyciel WF-u w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, Paweł Hoszowski-Siarkiewicz - sekretarz, wuefista z Jastrowia. Skarbnikiem Stowarzyszenia nadal jest Jolanta Chułek.

- Pani Ola jest twarzą Stowarzyszenia i nadal nią będzie. Wiemy, że możemy liczyć na jej pomoc i czerpać z jej doświadczenia - zapewnił nowy prezes Piotr Swadzyniak.

Największym wydarzeniem, któremu Aleksandra Błażejewska jest oddana od ponad 35 lat, są Igrzyska Lekkoatletyczne "Nike" organizowane na stadionie przy ul. Żeromskiego w Pile dla młodzieży z północnej Wielkopolski. W Pile regularnie odbywa się także Miting Pływacki, Regionalny Turniej Kręglarski, do tego Stowarzyszenie co roku organizuje spływ kajakowy Rurzycą. Młodzież odnosi również sukcesy na wielu krajowych, a także międzynarodowych. Wydarzenia te wspiera Powiat Pilski.

- Pomoc w kształceniu i rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością od początku była moim priorytetem. Po trzech dnia urzędowania jako starosta pilski odwiedziłem Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile i obiecałem wybudowanie hali sportowej z boiskami dla wychowanków. W 2018 roku w nowym roku szkolnym miało miejsce jej otwarcie - przypomniał starosta Eligiusz Komarowski.

- Zawsze mogłam liczyć na wsparcie pana starosty i wiem, że nadal tak będzie. Dziękuję! - powiedziała pani Aleksandra.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

kajakarzkajakarz

0 0

Rurzycą!!! 21:28, 28.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fpfp

0 0

zgadza się 08:25, 29.01.2020


REKLAMA