Zamknij
REKLAMA

Na stadionie przy Okrzei powstaje nowa bieżnia

17:00, 22.05.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Na powiatowym stadionie przy ulice Okrzei w Pile trwają kolejne prace remontowe. Na dużym stadionie budowana jest nowa bieżnia tartanowa. Powstanie jeszcze skocznia w dal, do skoku wzwyż, a także miejsce do rzutu kulą i oszczepem.

- Stadion będzie wielofunkcyjny, służyć będzie nie tylko piłkarzom, ale również amatorom lekkoatletyki - zapowiada starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Będzie to nowoczesne miejsce do uprawiania różnych dyscyplin sportu. Z treningów będą mogli korzystać m.in. uczniowie szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski.

Obecne prace na stadionie prowadzone są w ramach jednej z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego. Wcześniej w ramach unijnej dotacji za kwotę ok. 3,5 mln zł na obiekcie powstała nowa część rekreacyjna z placem zabaw, siłownią, nowymi altankami, ścianką do graffiti. Do tego wybudowano parking, nowe ścieżki, wymieniono siedziska na trybunach na dużym stadionie, zamontowano nowoczesne sztuczne oświetlenie.

Całość przedsięwzięcia realizowana w ramach projektu "Nowoczesne centra społeczno-rekreacyjne Powiatu Pilskiego - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile", który obejmuje także modernizację także budynku dawnego kina Iskra w Pile. Całkowita wartość prac to blisko 8,5 mln zł, zaś 7 mln zł to dofinansowanie z WRPO 2014-2020.

W ramach środków własnych, na obiekcie przy ulicy Okrzei Powiat Pilski wybudował boisko treningowe dla młodych piłkarzy i kontynuuje prace w dużej części stadionu.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA