Zamknij
REKLAMA

Wieniec z Czajcza na Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi

10:47, 15.09.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Samorządowcy i wieniec z powiatu pilskiego gościli na III Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi.

W niedzielę w Bralinie koło Kępna odbyło się III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi. Inicjatorem wydarzenia organizowanego od 2018 roku jest premier Mateusz Morawiecki. Święto jest wyrazem wdzięczności dla polskiej wsi oraz rolników za ich ciężką pracę.

Na uroczystości nie zabrakło reprezentacji Powiatu Pilskiego wraz z wieńcem dożynkowym. Obecni byli: wicestarosta Arkadiusz Kubich, burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz, a także mieszkańcy wsi Czajcze, którzy przygotowali dożynkowy wieniec. Warto przypomnieć, że wieniec sołectwa Czajcze (reprezentujący gminę Wysoka) zdobył pierwsze miejsce na ubiegłorocznych dożynkach powiatowych, które odbyły się w Łobżenicy. W 2016 roku natomiast przygotowany przez nich wieniec zdobył pierwsze miejsce na dożynkach wojewódzkich w Liskowie w powiecie kaliskim.

- Jestem dumny, że miałem zaszczyt reprezentować władze i mieszkańców Powiatu Pilskiego na Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi. Niestety, w tym roku pandemia uniemożliwiała nam osobiste spotkania z rolnikami i mieszkańcami wsi, by podziękować im za ciężką pracę, ale nasze uznanie dla pracy rolnika jest niezmienne. Chciałbym też podziękować mieszkańcom wsi Czajcze za okazały wieniec, który zdaniem wielu uczestników, był najpiękniejszym wieńcem na uroczystości - mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA