Zamknij
REKLAMA

Starosta gościł nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pile

11:35, 03.03.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski pogratulował podinsp. Marcinowi Kowalskiemu objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Pile.

Zmiana szefa pilskiej komendy nastąpiła 1 marca i jest związana z powołaniem byłego komendanta nadkom. Mariusza Wiśniewskiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Podinsp. Marcin Kowalski jeszcze do niedawna pełnił obowiązki zastępcy komendanta Powiatowego Policji w Złotowie. Zna jednak dobrze pilską jednostkę. Służbę w Policji rozpoczął w 2002 roku. Praktycznie od początku związany był z pionem kryminalnym pilskiej jednostki. W latach 2011-2017 był najpierw zastępcą, a następnie naczelnikiem Wydziału Kryminalnego.

- Oprócz gratulacji z okazji objęcia zaszczytnych i odpowiedzialnych obowiązków zadeklarowałem współpracę na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu pilskiego. Jestem przekonany, że zrealizujemy wspólnie wiele kolejnych i ważnych projektów w tym zakresie - powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Powiat Pilski na co dzień współpracuje z KPP w Pile. Organizował m.in.  popularne wśród mieszkańców akcje znakowania rowerów przed Starostwem Powiatowym w Pile. Tylko podczas dwóch takich akcji w 2017 i w 2018 roku oznakowano łącznie ponad 1600 jednośladów.

W 2019 roku Powiat Pilski razem z funkcjonariuszami KPP w Pile realizował projekt "Bezpieczni w Powiecie Pilskim - od juniora do seniora", który zajął I miejsce w kraju w konkursie MSWiA w ramach rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020" i otrzymał dofinansowanie 100 tys. zł! W ramach projektu odbyły się m.in. warsztaty na temat bezpieczeństwa dla młodzieży, nauczycieli i seniorów, rozdawano także seniorom zapornice do drzwi.

W 2020 roku Powiat Pilski realizował w partnerstwie z KPP w Pile kolejny projekt "Bezpieczni w powiecie pilskim - świecimy (przykładem) na przejściach dla pieszych" pozyskując również 100 tys. zł z tego samego programu. Dzięki temu profesjonalnie oświetlone i oznakowane zostały 3 przejścia dla pieszych na drogach powiatowych w gminach powiatu pilskiego: w Łobżenicy, Czajcze i Szydłowie. Zrealizowano także spot edukacyjny dla młodzieży z udziałem funkcjonariuszy o bezpiecznych zachowaniach drodze.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%