Zamknij
REKLAMA

Rekordowe dofinansowanie do Centrum Innowacji Technologicznych

15:22, 24.04.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Powiat Pilski otrzymał prawie 24 miliony złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego na utworzenie w Pile Centrum Innowacji Technologicznych.

Placówka ma zrewolucjonizować kształcenie zawodowe w naszym regionie - znajdą się w niej pracownie związane niemal ze wszystkimi przedmiotami zawodowymi nauczanymi w szkołach zawodowych w naszym powiecie.

- Dzięki świetnej pracy moich współpracowników, trafnych decyzji Zarządu Powiatu i radnych, na jego budowę Centrum pozyskaliśmy rekordowe w historii Powiatu dofinansowanie w kwocie prawie 24 milionów zł. Nasz projekt uzyskał też największe dofinansowanie spośród 20 projektów pozytywnie ocenionych w konkursie na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną i szkoleniową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom zaangażowanym w ten projekt, członkom Zarządu Powiatu, radnym powiatowym, marszałkowi województwa Markowi Woźniakowi oraz pracowni Archi-Graf Romana Szumnego w Pile - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Centrum Innowacji Technologicznych będzie funkcjonowało w nowym budynku, funkcjonującym w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji przy ulicy Ceglanej w Pile. Najprawdopodobniej rozpocznie działalność pod koniec 2022 roku. Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli korzystać z 26 pracowni, m.in. automatyki i robotyki, budowlanej, mechatroniki, ślusarstwa, spawalnictwa, diagnostyki samochodowej czy projektowania CAD/CAM.

- Jako przewodniczący komisji budżetu Rady Powiatu w Pile, ale i jako przedsiębiorca bardzo się cieszę, że inwestycja ta będzie zrealizowana. Jest to tym bardziej ważne, że ponad połowa pozyskanych środków będzie przeznaczona na utworzenie nowych pracowni m.in. z branży samochodowej, a nasza młodzież będzie profesjonalnie wykształcona - powiedział Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to ok. 28 milionów złotych. 24 miliony złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to najwyższe jednorazowe dofinansowanie w historii Powiatu Pilskiego.

- Ten obiekt będzie wizytówką miasta i całego rejonu byłego województwa pilskiego - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. - Piła zasługuje na to, żeby stać się prawdziwym ośrodkiem, takim, który będzie zjednywał wszystkie siły - gospodarcze, społeczne, edukacyjne itd. Warto inwestować w nasz region - podkreśla starosta Komarowski.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BrawoBrawo

1 8

Super PiS. 08:43, 26.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PopieramPopieram

1 2

Gdyby rządziło PO, to tych pieniędzy byśmy nie mieli. 15:29, 26.04.2021


symetrystasymetrysta

5 1

PiSowcy grosza nie dają gminom, w których nie rządzą. Przykład? Gmina Piła! Ale już odwrotnie, to nie działa. Zarząd Województwa Wielkopolskiego (PO i PSL) daje Porozumieniowo - PiSowskiej władzy w Powiecie Pilskim 24 mln zł. A widzicie gdzieś na tym zdjęciu Członka Zarządu Województwa, mieszkańca Piły? Już nie, bo zrobił swoje, zagłosował i na tym się Jego rola skończyła 💩
Jakież to malutkie 😡💩 10:54, 26.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzypPrzyp

0 1

Tyle razy się przypominało lemanowi 💩 że tu nie ma miejsca na hejt. 13:33, 26.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%