Zamknij
REKLAMA

Seniorzy bawili się na pikniku przy Okrzei

16:29, 20.08.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Na Stadionie Powiatowym w Pile odbył się piknik sportowo-rekreacyjny z udziałem seniorów z Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.  

Na stadion przybyło ponad 160 członków Związku z Piły, Szydłowa oraz z sąsiedniego powiatu wałeckiego.

- Z satysfakcją Powiat Pilski wsparł to wydarzenie, zresztą nie pierwszy raz, bo takie spotkania odbywają się cyklicznie od lat. Teraz jednak po raz pierwszy odbyło się na naszym odbudowanym Stadionie Powiatowym - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.  

- Jest tu bardzo ładnie, jest przestrzeń, wygoda, wszystko, co nam potrzebne. Dziękujemy panu staroście i całemu zarządowi powiatu za wsparcie i przychylność. To dla nas bardzo ważne spotkania, nasi członkowie nie siedzą w domach, spędzają czas aktywnie, integrują, zawiązują przyjaźnie - powiedziała Leokadia Figurniak, przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

To, jak ważne jest wsparcie seniorów, podkreślili Marek Kamiński - członek Zarządu Powiatu w Pile i Przemysław Pochylski - radny Rady Powiatu w Pile, którzy odwiedzili uczestników pikniku.  

- Jako Zarząd Powiatu zawsze wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać emerytów. To grupa społeczna, która jest wyjątkowa i bliska naszemu sercu. Wiadomo, każdy z nas będzie kiedyś emerytem. A wspieranie aktywności fizycznej, rekreacji dzieci, młodzieży i seniorów wpisuje się w program Powiatu Pilskiego i jest dla nas bardzo ważne - podkreślił Marek Kamiński.

- Działalność członków Oddziału Okręgowego PZERiI w Pile znalazła nasze uznanie. Na niejednej sesji Rady Powiatu podkreślana była pożyteczność Związku, doskonale prowadzonego przez panią przewodniczącą Leokadię Figurniak. I tak od ponad 4 lat wspieramy seniorów - dodał radny Przemysław Pochylski.

Podczas pikniku odbyły się zawody sportowe, m.in. rzut lotką do tarczy, były oczywiście i tańce.

Okręg pilski PZERiI w Pile skupia ok. 9 tys. członków, a swoim działaniem obejmuje powiaty północnej Wielkopolski oraz powiat wałecki (byłe województwo pilskie). Sam pilski oddział liczy ok. 3 tys. członków.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%