Zamknij
REKLAMA

Gabinet stomatologiczny przyjął pierwszego pacjenta

18:10, 07.09.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Wczoraj starosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Arkadiusz Kubich podpisali umowę z lekarzem stomatologiem Simonem Nowakiem na świadczeniu usług dentystycznych dla uczniów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski. Trzy godziny później przyjęty został pierwszy pacjent.

- Działamy szybko i profesjonalnie, wszystko po to, aby dzieciom i młodzieży zapewnić opiekę dentystyczną za darmo. Zależy nam, aby wizyta u dentysty była dostępna dla każdego ucznia, niezależnie od zasobu portfela jego rodziców - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy, w lipcu tego roku Powiat Pilski urządził i nowocześnie wyposażył gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży, przeznaczając z budżetu powiatu prawie 500 tys. zł. W międzyczasie podpisano kontrakt z NFZ na leczenie stomatologiczne i usługi profilaktyczne.

Gabinet stomatologiczny w Zespole Szkół przy Teatralnej 1 w Pile będzie czynny w poniedziałki w godz. 17:00-20:00, we wtorki 16:30-20:30, w soboty 10:00-18:00.

Podpisana przez władze Powiatu Pilskiego umowa z lekarzem stomatologiem obejmuje wykonywanie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz wykonywanie profilaktycznych świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 lat.

Leczeniem stomatologicznym objęci są uczniowie z następujących placówek: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, Zespół Szkół Technicznych w Pile, Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile, ul. Teatralna 1 w Pile, Zespół Szkół Budowlanych w Pile, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Zespół Szkół w Łobżenicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, Zespół Placówek Wychowawczych w Łobżenicy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Pile.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SuperSuper

0 1

Dziękujemy panie starosto. 05:21, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

0 0

super, super ,super 13:30, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%