Zamknij
REKLAMA

Wyróżnienie ZPP. Powiat pilski pnie się w górę!

20:57, 22.09.2021 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski uczestniczył w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich i odebrał wyróżnienie za zajęcie przez powiat pilski 6. miejsca w prestiżowym rankingu gmin i powiatów organizowanym przez ZPP za 2020 rok.

- Rok wcześniej było to 11. miejsce, teraz 6. Jak widać pniemy się w górę i mamy ambicje z roku na rok być jeszcze wyżej, przynajmniej w pierwszej trójce w kraju w grupie największych powiatów. Zawsze należy wyznaczać sobie najwyższe cele, szczególnie kiedy pracujemy dla społeczeństwa. Wyznaczamy sobie kolejne cele i nadrabiamy wieloletnie zaległości - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

W rankingu ZPP za 2020 rok wśród największych powiatów liczących powyżej 120 tys. mieszkańców 1. miejsce zajął powiat kielecki, 5. miejsce powiat poznański.

W kraju mamy 380 powiatów oraz miast na prawach powiatu. Samorządy sklasyfikowane w rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w grupach tematycznych. Pod uwagę brane są działania proinwestycyjne, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne. 

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%