Zamknij
REKLAMA

W Wysokiej rozstrzygnięto konkurs ekologiczny

20:09, 22.06.2020 | Grażyna Wrzaszczak, koordynator konkursu
Skomentuj fot. SP Wysoka
REKLAMA

Na boisku Szkoły Podstawowej im. Wacława Popiela w Mościskach dokonano uroczystego podsumowania konkursu "Śmieci mniej, Ziemi lżej".

Spotkanie otworzył w imieniu Urzędu Miasta i Gminy Wysoka - organizatora konkursu - burmistrz Artur Kłysz. Podkreślił on, jak znaczącą rolę odgrywa ekologia i segregacja odpadów w dzisiejszych czasach, a jednocześnie podziękował radnej Rady Miasta i Gminy Wysoka Grażynie Wrzaszczak, nauczycielce Szkoły Podstawowej im. W. Popiela w Mościskach, inicjatorce i koordynatorce przedsięwzięcia, za propagowanie i edukowanie lokalnego społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży w zakresie segregacji śmieci.

- Celem konkursu ekologicznego "Śmieci mniej, Ziemi lżej" jest pokazanie, jak można chronić nasze środowisko przed odpadami oraz jak je praktycznie wykorzystać. Wszystkie te piękne i pomysłowe prace, które widzicie Państwo, są wykonane z odpadów - podkreśliła Grażyna Wrzaszczak, pomysłodawczyni konkursu. - Nasz konkurs cieszy się nieustającym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział 72 uczniów ze wszystkich czterech szkół podstawowych z terenu gminy Wysoka: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czajczu, Szkoły Podstawowej im. W. Popiela w Mościskach, Szkoły Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego w Wysokiej i Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Bądeczu. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 46 uczestników. W tym roku szczególnie trzeba docenić prace dzieci, ponieważ pandemia koronowirusa uniemożliwiła im regularne uczęszczanie do szkoły. Dzieci wykonały prace na konkurs w domu, a rodzice dostarczyli je do szkoły, aby komisja mogła je ocenić na etapie szkolnym, a potem wyróżnione prace przekazać do etapu gminnego.

Jury konkursu w składzie Martyna Wełniak, Czesław Pająk i Karolina Janeczko przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach. Wśród uczniów "zerówek" zwyciężyła Wiktoria Kaczmarek za pracę "Laptop" (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czajczu), drugie miejsce przyznano Janowi Kabatowi za pracę "Robot Złomek – skarbonka" (Szkoła Podstawowa im. Wacława Popiela w Mościskach), a trzecie Aleksandrowi Żabówce za pracę "Szkatułka" (Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Bądeczu).

Wyróżnienia: Jowita Ugorska za pracę "Liczydło" (Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Bądeczu), Zuzanna Żabówka za pracę "Cymbałki-króliczek" (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czajczu) i Jessica Reczulska za pracę "Świnka-skarbonka" (Szkoła Podstawowa im. Wacława Popiela w Mościskach).

Do etapu gminnego zakwalifikowali się też: Nikola Strzałka, Weronika Głyżewska, Chanel Nijak, Wojciech Nowicki, Miłosz Sławiński, Blanka Rutkowska.

W kategoria klas I-III pierwsze miejsce zajął Jakub Tylewicz za prace pn. "Walizka", "Lampa", "Ferbi" (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej), drugie Wiktoria Jóźwina za pracę "Makieta domu" (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czajczu), trzecie Judyta Kwiatkowska za pracę "Zestaw do herbaty" (Szkoła Podstawowa im. Wacława Popiela w Mościskach).

Wyróżnienia: Wencel Oliwia z pracę "Szklarnia kwiatowa" (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej), Bartosz Fertykowski za pracę "Zegar" (Szkoła Podstawowa im. Wacława Popiela w Mościskach), Amelia Stefen za pracę "Orzeł" (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej).

Do etapu gminnego zakwalifikowali się ponadto: Milena Fifielska, Marta Wala-Kobierowska, Lena Bełka, Piotr Drzazga, Ryszard Kowalik, Radosław Kowalik, Santiago Nijak, Martyna Radzimska.

W kategorii klasa IV-VI wygrał Aleksander Powalisz za plakat "Ekologia" (Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Bądeczu), wyprzedzając Annę Barańczyk za plakat "Chronię naturę, więc segreguję" (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czajczu) i Julię Jóźwinę za pracę "Segreguj śmieci" (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czajczu).

Wyróżnienia: Kacper Szwajcer za plakat "Śmieci segregujesz, ziemię szanujesz" (Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Bądeczu), Maciej Kasznia za plakat "Śmieci mniej, ziemi lżej" (Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Bądeczu), Jakub Nowak za plakat "Recykling może być piękny" (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czajczu).

Do etapu gminnego przeszli także: Zuzanna Budnik, Zofia Balicka, Zuzanna Balicka, Mikołaj Wencel, Joanna Kowalska, Miłosz Pytliński, Kacper Fertykowski, Martyna Kwiatkowska, Kamil Markiewicz, Mateusz Radzimski, Natalia Barteczka, Roksana Markiewicz.

Z grona uczniów klas V-VII pierwsze miejsce zajęli Jakub Kulza i Mikołaj Janowski za projekt zagospodarowania terenu (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej).

Grażyna Wrzaszczak, koordynator konkursu

(Grażyna Wrzaszczak, koordynator konkursu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%