Zamknij
REKLAMA

Podwójne święto strażaków z Bąkowa

09:08, 07.05.2019 | UM w Wyrzysku
Skomentuj
REKLAMA

W gminie Wyrzysk od kilku lat dzień św. Floriana - patrona strażaków - świętowany jest uroczyście i towarzyszą mu niecodzienne wydarzenia. W tym roku organizacji obchodów podjęli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie.

Tegorocznemu Gminnemu Dniu Strażaka, przede wszystkim będącemu okazją do podziękowania strażakom, którzy z wielką ofiarnością są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, towarzyszyły dwa wielkie wydarzenia: nadanie sztandaru jednostce OSP w Bąkowie oraz przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego przez Komendanta Powiatowego PSP w Pile.

Obchody rozpoczęły się przemarszem orszaku prowadzonego przez orkiestrę dętą działającą przy OSP w Osieku nad Notecią, w którym uczestniczyły poczty sztandarowe, delegacje, zaproszeni goście i mieszkańcy. Na terenie za świetlicą wiejską odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił proboszcz parafii w Krostkowie ks. Paweł Czerwiński.

Dalsza część uroczystości odbyła się przed remizą, gdzie dokonano poświęcenia i uroczystego przekazania sztandaru jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie.

- Jestem ogromnie ogromnie dumna, że druhowie z OSP w Bąkowie podjęli trud zebrania funduszy na zakup sztandaru i z wielkim zaangażowaniem organizowali  imprezy integracyjne i zabawy, by zgromadzić środki potrzebne do realizacji celu - mówiła burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska. - Życzę wam, druhowie, by ten sztandar był swoistym wyrazem tożsamości i towarzyszył wam w ważnych dla jednostki, gminy i państwa wydarzeniach. Noście go z szacunkiem, czcią i dumą, bo jest on tylko wasz i symbolizuje waszą strażacką brać.

Uroczystość wpisała się w dzieje jednostki OSP w Bąkowie jeszcze jednym ważnym wydarzeniem - otrzymaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego nigdy wcześniej jednostka nie miała. Burmistrz Bogusława Jagodzińska podkreśliła, że pozyskanie wozu nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość i zaangażowanie osób wspierających jej działania.

- W tym miejscu szczególne słowa podziękowania kieruję do trzech osób: komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile Rafał Mrowińskiego, który z wielką sympatią przychylił się do naszej prośby o przekazanie samochodu, i komendanta miejsko-gminnego Sławomira Królaka, który z wielkim oddaniem i zaangażowaniem wspierał nas w naszych działaniach. Szczególne zaś podziękowania kieruję do pana posła Marcina Porzucka, bez którego wstawiennictwa i lobbowania na rzecz pozyskania tego samochodu dziś byśmy nie świętowali tego tak ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia.

Z gratulacjami przybyli także parlamentarzyści, samorządowcy wszystkich szczebli, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, a także delegacje z innych jednostek oraz osoby reprezentujące instytucje i mieszkańcy.

Gminne święto strażaków, jak zawsze, było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń oraz podziękowań dla najbardziej wyróżniających się druhów z poszczególnych jednostek z terenu gminy Wyrzysk. Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali druhowie z OSP w Wyrzysku: złoty - Marcin Śmigaj, srebrny - Marek Pawłowski, brązowe - Maciej Włazik i Michał Dziewieczyński.

O podziękowaniach dla najbardziej zaangażowanych w działania strażaków nie zapomniała Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska. Otrzymali je: Marcin Śmigaj, Mateusz Kentzer, Michał Koniec, Przemysław Repczyński, Adam Barciszewski, Łukasz Kowalski, Rafał Wachowski, Tomasz Wiśniewski, Marek Bąbiński, Antoni Zdanowicz, Dawid Bednarek, Michał Jagodziński, Mariusz Kilichowski, Karol Kochman, Adam Kapczyński, a także prezes zarządu miejsko-gminnego ZOSP w Wyrzysku Zenon Stranz i komendant miejsko-gminny ZOSP w Wyrzysku Sławomir Królak.

Część oficjalną zakończył pokaz dziecięcej drużyny pożarniczej z OSP w Osieku nad Notecią, a wieczorem odbyła się zabawa strażacka.

(UM w Wyrzysku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Fanatyk żuków.Fanatyk żuków.

1 1

No i co z żukiem z bąkowa? Pójdzie na żyletki :/. 18:49, 09.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vvvvvv

2 2

Ja głosuje na PiS ale na Dziedziczaka - nr 10

23:22, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

katolikkatolik

1 0

nigdy w życiu, ja jestem katolikiem więc PiS i Dziedziczak odpada 18:44, 12.05.2019


REKLAMA