Zamknij
REKLAMA

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

09:24, 14.01.2018 | MRM w Wyrzysku
Skomentuj fot. Piotr Brzezinski
REKLAMA

W piątek w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wyrzysku odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku III kadencji na lata 2017-2019.

Przybyłych radnych-elektów i gości przywitał Ryszard Sell (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku) - przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej i jednocześnie jeden z opiekunów MRM, który przedstawił historię powstania i działania rady. Na sali sesyjnej, oprócz pełnego składu młodych radnych, obecna była Bogusława Jagodzińska - burmistrz Wyrzyska, Stefan Rymer - przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku, Roman Łuka i Stefan Wełniak - radni Rady Miejskiej, Damian Nieroda (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią), Michał Olejnik (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku), Anna Małek (Szkoła Podstawowa w Falmierowie im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie) i Krystian Gordon (Szkoła Podstawowa w Kosztowie im. Marii Konopnickiej) - opiekunowie MRM oraz dyrektorzy szkół i pracownicy Urzędu Miejskiego.

Piętnaścioro młodzieżowych radnych złożyło uroczyste ślubowanie przyrzekając, że kierować się będą wyłącznie dobrem mieszkańców gminy. Następnie głos zajęła włodarz gminy, która wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej życzyła samych sukcesów, osiągnięcia wszystkich stawianych sobie celów oraz uporu i wytrwałości w dążeniu do nich, a także szacunku i życzliwości ludzkiej oraz satysfakcji z wykonywania powierzonej funkcji. Wyraziła wielkie zadowolenie z faktu, że młodzież angażuje się aktywnie w rozwój naszej społeczności, uczy się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu. Gminne władze nie zapomniały również o upominkach mających pomagać w codziennej pracy radnego.

Po gratulacjach nadszedł czas na wybory władz MRM, których przeprowadzeniem zajęła się Komisja Skrutacyjna. Przewodniczącą MRM została Wiktoria Mróz ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, wiceprzewodniczącymi Martyna Ksobiak (CKZiU w Wyrzysku) i Wiktoria Ksobiak (Szkoła Podstawowa w Osieku), a sekretarzem Rady Vanessa Łosoś ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. Następnie młodzi radni powołali trzy stałe komisje: Komisję Edukacji i Rozwoju (Patrycja Dutkiewicz - przewodnicząca, Marek Kowalski - zastępca, Martyna Ksobiak i Patrycja Pawlak - członkowie), Komisję Kultury i Promocji (Wiktoria Kędzia - przewodnicząca, Martyna Gieruć - zastępca, Aleksandra Świerczyńska i Wiktoria Ksobiak, Michalina Wiśniewska - członkowie) oraz Komisję Sportu i Spraw Społecznych (Jacek Spichalski - przewodniczący, Zuzanna Doberstein - zastępca, Julia Barcikowska, Wiktoria Mróz, Vanessa Łosoś i Jakub Gondek - członkowie).

Kolejna sesja odbędzie się w lutym i będzie poświęcona przyjęciu uchwał dotyczących planu działań Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku na rok 2018.

(MRM w Wyrzysku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%