Zamknij
REKLAMA

Pomóżmy strażakom z Róży Wielkiej zrealizować projekt

10:02, 31.10.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Róży Wielkiej w ramach organizowanej przez PZU akcji "Pomoc to moc" złożyła wniosek na sfinansowanie 15 zewnętrznych defibrylatorów AED (inicjatywa "Wieś z sercem - ratujemy i uczymy ratować").

Ochotnicza Straż Pożarna w Róży Wielkiej pragnie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Szydłowo oraz wyedukować ich z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W tym celu planuje zakup zewnętrznych defibrylatorów automatycznych AED oraz zorganizować szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Projekt będzie realizowany od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku.

Działanie zakłada zainstalowanie zewnętrznych defibrylatorów AED w miejscach publicznych na terenie gminy Szydłowo. Będą one zlokalizowane w 15 wsiach: Dobrzyca, Dolaszewo, Gądek, Jaraczewo, Kłoda, Kotuń, Krępsko, Nowy Dwór, Pokrzywnica, Róża Wielka, Leżenica, Skrzatusz, Stara Łubianka, Szydłowo, Zawada.

Lokalizacja urządzeń będzie uzależniona od specyfiki wsi, tak aby defibrylatory były dostępne w miejscach najczęściej uczęszczanych np. przystań kajakowa, świetlice wiejskie, boiska, budynki OSP.

Przeprowadzone zostaną szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi defibrylatorów AED. Ćwiczenia odbędą się w 6 wsiach, w których zgromadzą się chętni mieszkańcy z 15 sołectw. W szkoleniach wezmą udział strażacy z jednostek OSP, sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich z terenu gminy oraz przedstawiciele mieszkańców. Dzięki projektowi, Gmina Szydłowo będzie pierwszą w powiecie pilskim gminą, w której większość sołectw będzie wyposażona w AED.

Cele projektu to zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców wsi i turystów przebywających w danej miejscowości na terenie Gminy Szydłowo, zwiększenie szans na przeżycie osób u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, zwiększenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, edukacja z zakresu skutecznego wzywania służb ratunkowych, dostępność do specjalistycznych urządzeń ratujących życie, kształtowanie świadomości społeczeństwa z zakresu zachowywania się w sytuacjach zagrażających życiu.

Kwota wniosku to 99.847 złotych.

TUTAJ możemy wesprzeć głosowaniem druhów z OSP w Róży Wielkiej. Ważne: każda osoba może oddać głos nawet kilkanaście razy dziennie!

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA