Zamknij
REKLAMA

Półkolonie z (kontrolowanymi) wybuchami

10:16, 05.08.2021 | UG Szydłowo
Skomentuj fot. UG Szydłowo
REKLAMA

W ramach realizacji projektu "Kompetencje na start" w szkołach podstawowych w Szydłowie i Starej Łubiance odbyły się bezpłatne półkolonie. Zajęcia miały charakter tematyczny: "Półkolonia z eksperymentami'", "Półkolonia z robotyki" czy "Półkolonia Minecraft".

Nic tak nie zachęca do nauki fizyki czy chemii, jak samodzielne eksperymentowanie. Młodzi naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła chemicznego, sprzętu do majsterkowania, pod czujnym okiem instruktorów, odkrywali prawa fizyki i chemii. Na półkoloniach nie brakowało kontrolowanych wybuchów, zmieniających kolor substancji, produkcji prostych kosmetyków i budowy antycznych machin.

Uczniowie na warsztatach budowali roboty z klocków Lego Mindstorms. Zajęcia te miały charakter typowo praktyczny - uczestnicy konstruowali, budowali, programowali i wprawiali w ruch skomplikowane maszyny, przy okazji poznając terminy techniczne, jak przekładnia, moc itp.

Na zajęciach z Minecrafta dzieci poznawały podstawowe pojęcia z zakresu informatyki i programowania. Dowiedziały się m.in. czym jest pętla, zmienna czy funkcja warunkowa, kreowanie rzeczywistości w kolorowym świecie Minecrafta. Uczyły się programować robota, który automatycznie będzie zbierał surowce, uprawiał rośliny, budował konstrukcje i wykonywał inne polecenia w grze.

Dzieci nie tylko rozwinęły swoje umiejętności techniczne, zdolności manualne, ale także miały możliwość zacieśnienia więzi społecznych oraz spędzenia czasu na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Był to tydzień wypełniony praktycznymi zajęciami, pełnymi wyzwań i świetnej zabawy.

(UG Szydłowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%