Zamknij
REKLAMA

400 tys. zł na 71 sołeckich projektów. W tym Dolaszewo

16:32, 26.10.2021 | UMWW
Skomentuj
REKLAMA

Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę rozstrzygającą wyniki samorządowego konkursu "Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw", realizowanego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Wsparcie w wysokości 400 tysięcy złotych pozwoli zrealizować 71 projektów na wielkopolskich wsiach.

Program Wielkopolska Odnowa Wsi od ponad 10 lat wspiera rozmaite inicjatywy powstawania obiektów i infrastruktury użyteczności publicznej, integracji lokalnych społeczności i kultywowaniu miejscowych tradycji i organizacji lokalnych imprez i spotkań. Od początku jego realizacji Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył przeszło 41 milionów złotych na realizację tego programu w naszym regionie.

- Samorząd województwa wielkopolskiego realizując program "Wielkopolska Odnowa Wsi" z podziwem patrzy na wspaniałe efekty zrealizowanych projektów. Blisko 1880 sołectw uczestniczących w programie zmienia swoje "małe ojczyzny" w miejsca przyjazne mieszkańcom rozwija ich pasje, a także kultywuje rodzime tradycje swojego regionu. W 2021 na realizację programu ponad 6,5 mln zł - mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Konkurs umożliwia realizację projektów wspomagających rozwój sołeckiej wspólnoty. Środki w wysokości 400 tysięcy złotych pochodzące z budżetu województwa wielkopolskiego pozwolą zrealizować 71 projektów. W ramach konkursu uczestnicy - sołectwa - ubiegają się o dotację na zakup niezbędnego wyposażenia, strojów instrumentów, towarów służących kultywowaniu tradycji oraz materiałów promocyjnych wieś.

- Konkurs "Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw" pozwala społecznościom sołeckim doposażać oraz zwiększać możliwości organizacji rozmaitych przedsięwzięć w swoich sołectwach. Kwoty dotacji od 3 tysięcy do 7 tysięcy złotych pozwolą zrealizować zakup niezbędnych urządzeń i materiałów ale przede wszystkim są doskonałym zwieńczeniem wysiłków oraz zaangażowania mieszkańców w rozwój swojej miejscowości. Na przestrzeni lat funkcjonowania programu odnajdujemy coraz więcej miejsc na mapie wielkopolski, w których realizowano projekty w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi - dodaje wicemarszałek Grabowski.

W ramach konkursu złożono 154 projekty, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Zgodnie z regulaminem konkursu i oceną złożonych projektów wyłoniono 71 projektów, do których przyznane zostaną dotacje na ich realizację. W powiecie pilskim wsparcie w wysokości 3.257 zł otrzymał projekt "Przystanek Kultura - Kino Letnie i nie tylko" w Dolaszewie.

(UMWW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%