Zamknij
REKLAMA

Planeta Energii - wyróżnienie dla Miasteczka Krajeńskiego

13:28, 22.02.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 300 szkół z całej Polski wzięło udział w X edycji "Planety Energii". To ogólnopolski konkurs edukacyjny, organizowany przez Energę z Grupy Orlen, skierowany do dzieci z zerówek oraz uczniów z klas 1-4 szkół podstawowych.

"Planeta Energii” to przykład ciekawie opowiedzianych historii, które są przekazywane dzieciom w atrakcyjny i nieszablonowy sposób. To cykl animacji i interaktywnych ćwiczeń, w których bohaterami są sympatyczni mieszkańcy Krainy Energii oraz Krainy Odpadów. Uczniowie wspólnie z ambasadorem akcji, dr. Tomaszem Rożkiem, wyruszają na misję ratunkową, podczas której poprzez zabawę odkrywają pojęcia związane z prądem, energią i ekologią. Energa wspiera kwestię bezpieczeństwa najmłodszych i nauczania prawidłowego korzystania z urządzeń elektrycznych, z którymi na co dzień mają styczność chociażby w domach.

Istotną częścią tegorocznej edycji "Planety Energii" było kształtowanie świadomości najmłodszych na temat racjonalnego gospodarowania odpadami. Dzięki nowym lekcjom przygotowanym w wersji online, uczniowie zdobywali wiedzę na temat tego, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów i zapobieganie ich nadmiernemu powstawaniu.

"Planeta Energii" to także szansa zdobycia ciekawych nagród dla klas, indywidualnych osób oraz nauczycieli. W X edycji zabawy nauczyciele mieli za zadanie przygotować kreatywne działanie edukacyjne o tematyce związanej z tym, jak ograniczać ilość produkowanych odpadów, a sprawozdanie z nich przesłać do oceny komisji konkursowej. Przy ocenie prac pod uwagę brana była inwencja, ciekawe i nieszablonowe realizacje oraz twórcze podejście do tematu.

Zaangażowanie szkół i nauczycieli było ogromne, dlatego w X edycji postanowiono, oprócz dotychczasowych nagród, przyznać specjalne wyróżnienie: główną nagrodą specjalną. To czek na 12 tys. zł na cele edukacyjne i tytuł "Ambasadora Planety Energii" (otrzymała go Anna Sęczkowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Koziegłowach), a także zestawy edukacyjne i gadżety Planety Energii dla uczniów z klasy.

Wśród odbiorców dodatkowych wyróżnień (rozszerzony zestaw gadżetów Planety Energii i zaproszenie dla nauczyciela do udziału w Akademii Planety Energii) znalazły się Iwona Suchy i Romana Nowak-Kałużna, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim.

 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%