Zamknij
REKLAMA

Miasteczko Krajeńskie tematem rozmów z marszałkiem Woźniakiem

12:32, 08.04.2021 | AB
Skomentuj
REKLAMA

Bez środków zewnętrznych nie są w stanie realizować większych inwestycji. Chodzi o najmniejszą i najbiedniejszą gminę powiatu pilskiego - Miasteczko Krajeńskie, której rozwój był głównym tematem spotkania online z marszałkiem województwa wielkopolskiego Markiem Woźniakiem.  

Radny Sejmiku Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz, na prośbą wójta gminy Miasteczko Krajeńskie Krzysztofa Jacka Oświecimskiego, doprowadził do spotkania z Markiem Woźniakiem, marszałkiem województwa wielkopolskiego.

- Celem spotkania było przybliżenie panu marszałkowi charakterystyki naszej gminy oraz potrzeb. Poruszyłem wiele tematów i płaszczyzn, gdzie gmina mogłaby uzyskać wsparcie samorządu województwa wielkopolskiego - mówi wójt Oświecimski.

Chodzi o wsparcie w ramach nowego rozdania środków europejskich. Wójt oraz sejmikowy radny Adam Bogrycewicz zabiegają, aby gmina została objęta instrumentami terytorialnymi.

- Mamy nowy model rozwoju województwa, który bardziej wpisuję się w zrównoważony rozwój i wsparcie terenów zagrożonych wykluczeniem i marginalizacją. Gmina Miasteczko Krajeńskie potrzebuje interwencji, stąd chcieliśmy przedstawić potrzeby i poznać możliwości ze strony pana marszałka - mówi Adam Bogrycewicz.

W opinii wójta Krzysztofa Jacka Oświecimskiego marszałek Marek Woźniak przekazał wiele istotnych informacji na temat szans i możliwości oraz sposobu rozdziału środków, które będą realizowane w najbliższej  przyszłości. Marszałek zamierza uruchomić odrębne konkursy dla słabszych gmin i zakończyć dotychczasową historię równoległych środków w konkursach ogólnych i dedykowanych konkretnym grupom gmin.

Gmina Miasteczko Krajeńskie w ostatnim okresie skutecznie sięga po duże środki z programów rządowych. Kolejnym celem są pieniądze z przyszłej perspektywy europejskiej, które zostaną uruchomione z początkiem przyszłego roku, a wielkość alokacji powinna być znana na przełomie czerwca i lipca tego roku.

- Liczę na to, że gmina skorzysta ze środków europejskich przyszłej perspektywy, i będzie objęta instrumentami terytorialnymi. Dziękuję panu Marszałkowi za dużo poświęconego czasu. Przez pandemię spotkanie było w trybie online. Było jednak merytoryczne, pogłębione i potrzebne - ocenia radny Adam Bogrycewicz.

Gmina Miasteczko Krajeńskie liczy na wsparcie projektów rozbudowy kanalizacji, ścieżek rowerowych czy dróg. Te ostatnie, według wstępnych zapowiedzi, nie będą finansowane z przyszłego WRPO. Gmina w ostatnim okresie realizowała duży projekt budowy 177 instalacji fotowoltaicznych przy udziale środków europejskich.

(AB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%