Zamknij

Zakończenie projektu Erasmus+ w szkole w Fanianowie

12:15, 24.06.2021 Anna Senkowska
Skomentuj fot. SP Fanianowo fot. SP Fanianowo

Po tygodniach intensywnych przygotowań Szkoła Podstawowa w Fanianowie jako główny organizator zakończyła tydzień wirtualnej mobilności - wymianę uczniów w Polsce "Bridges over opened minds" Erasmus + project. Brały w nim udział szkoły z Włoch, Rumunii i Chorwacji.

Pierwsze spotkanie wprowadzające było poświęcone przybliżeniu krajów i regionów szkół partnerskich. Uczniowie prezentowali historię, tradycje, kulturę swojego kraju, regionu i szkoły. Następnie uczniowie złamali kod wprowadzający hasło "All different, all equal" znaczący "Wszyscy różni, wszyscy równi".

Przyjaźń, szacunek, tolerancja, wolność to główne wartości, które staraliśmy się wspólnie odkrywać. Bardzo pomocną okazała się przy tym wirtualna tablica Padlet, na której dzieci mogły udostępniać swoje wrażenia i zdjęcia po realizacji zadań. Uczniowie wspólnie stworzyli historyjki "The Tales of Human Flash", pracowali nad słownikiem z najbardziej przydatnymi wyrażeniami w językach wszystkich krajów partnerski, przy użyciu "Google Doc Book Creator". Ciekawym wyzwaniem dla dzieci okazał się quiz stworzony w Kahoot pt. "Do you know these words".

Zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których nauczyciel prowadzący zademonstrował jak w prosty sposób, przy użyciu łatwo dostępnych rzeczy wykonać teatralne kukiełki. Następnie każdy kraj partnerski stworzył swoje własne i przedstawił wcześniej wymyślone sceny o przyjaźni, wolności, szacunku i tolerancji. Interesującym i rozwijającym elementem zajęć było projektowanie komiksów przy użyciu narzędzia "Toony Tools" a także plakatów i grafik z użyciem "Pizap". Stworzone prace zostały zaprezentowane przed wszystkimi krajami partnerskimi.

Najważniejszym zadaniem w projekcie Erasmus+ była prezentacja aplikacji na smartfona stworzonej przez nauczyciela Lidię Srokę-Polowy przy wykorzystaniu narzędzia "App Inventor 2". Zawiera ona mapy i informacje o najważniejszych miejscach w regionie. Jej celem jest ułatwienie poruszania się osobom przyjeżdżającym do kraju partnerskiego aklimatyzację w nowym, nieznanym otoczeniu i sprawne poruszanie się po naszym regionie. Podczas wizyty w Polsce wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pracą w: Google, Survey Monkey, Padlet, Mentimeter, Genial.ly, Kahoot, Walkelet, Toony Tools, App Inventor, Meet, Book Creator, Google Drive, Jamboard oraz innymi przydatnymi aplikacjami.

Podczas spotkania wirtualnego kończącego projekt grupa Erasmus+ zaprezentowała się w krótkim programie artystycznym. Główny koordynator projektu Sonia Dumitrascu serdecznie podziękował Nam jako organizatorom wirtualnego tygodnia mobilności za cały trud włożony w realizację tego przedsięwzięcia i dokonano ewaluacji. Ewaluacja wizyty z projektu odbyła się przy użyciu ankiety kreowanej w Survey Monkey oraz na podstawie indywidualnych wypowiedzi uczniów i nauczycieli.

(Anna Senkowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

brzydula z dorszembrzydula z dorszem

0 6

Jest jeden taki nieodpowiedzialny syn pilskiego hejterstwa - z wiecznie z brązowym tyłkiem, co po aferze narkotykowej zmienił imię, nazwisko i poleciał dawać odbytu do za wielką wodę. Ojciec jego, obrzydły staruch, ma przez to kompletnie zmurszałą mózgownicę, z jedną bruzdą do hejtowania i ojszczywania wypłaszczonej prostaty. 15:27, 24.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rychoorychoo

6 0

Sam jesteś obrzydliwy biedny oszołomie. Jaki związek mają twoje wypociny z artykułem? Daj się leczyć , może jeszcze nie jest za późno. 16:16, 24.06.2021


reo

pp

4 1

brzydula z dorszem ,to ktoś z obsesją na czyimś punkcie, masz problem ,to go sobie rozwiąż , a nie zawracaj d..y 19:16, 24.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%