Zamknij
REKLAMA

Absolutorium dla burmistrza Piotra Łososia

08:19, 30.06.2021 | Jagoda Głąbicka-Kubik
Skomentuj fot. UMG Łobżenica
REKLAMA

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Łobżenicy - po wcześniejszym zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym i sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok oraz opinią składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu - radni udzielili absolutorium burmistrzowi Piotrowi Łososiowi.

Dochody gminy w 2020 roku wyniosły niemal 53 mln zł, w porównaniu do roku 2019 były wyższe o prawie 8,3 mln zł (wzrost o 18,5%). Natomiast wydatki ukształtowały się na poziomie niespełna 54 mln zł i były wyższe do wydatków poniesionych w 2019 roku o prawie 7,5 mln zł (16,3% więcej).

Rok 2020 był nietypowy ze względu na pandemię koronawirusa, pomimo której w gminie Łobżenica realizowano zaplanowane działania. Większość z nich odbyła się dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Zrealizowano liczne inwestycje dla mieszkańców, m.in.:

- zakończenie rozbudowy i przebudowy oczyszczalni ścieków w Liszkowie wraz z modernizacją sieci wodociągowej w Witrogoszczy-Osadzie (całkowity koszt ponad 13 mln zł)

- przebudowa 2,5 km drogi gminnej z Łobżenicy do Kościerzyna Małego (ponad 3 mln zł)

- przebudowa drogi gruntowej w Trzeboniu (ok. 170 tys. zł)

- podpisano porozumienie z Nadleśnictwem Złotów na remont kruszywem kolejnego odcinka gminnej drogi gruntowej przez las o długości 250 m w Witrogoszczy-Kolonii

- prowadzono prace polegające na bieżącym utrzymaniu dróg

- zakupiono nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów na nabrzeże Łobżonki

- zakończono prace związane z wykonaniem oświetlenia w Łobżenicy na ulicach: Spichrzowa, Tylna, Mickiewicza, Sobieskiego, Ogrodowa

- zakończono budowę i przebudowę świetlic wiejskich w Luchowie i Kunowie (prawie 2 mln zł)

- kontynuowanie modernizacji budynku szatni oraz budowa zbiornika retencyjnego i systemu nawadniania na stadionie sportowym im. Alojzego Graja w ramach projektu "Szatnia na Medal"

- stworzenie ogólnodostępnego miejsca do wypoczynku i integracji w sołectwach Dźwierszno Małe oraz Fanianowo (po 45 tys. zł)

Burmistrz Piotr Łosoś podziękował radnym i wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica oraz jednostek podległych za dotychczasową współpracę, a także wyraził wdzięczność za codzienny trud i poświęcenie na rzecz gminy.

(Jagoda Głąbicka-Kubik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%