Wójt Wolski wręczył nagrody za osiągnięcia w sporcie

13:32, 29.03.2021 UG Kaczory

Wójt gminy Kaczory Brunon Wolski zaprosił do siebie sportowców, których sukcesy w minionym 2020 roku promowały gminę Kaczory w kraju i za granicą: Remigiusza Olszewskiego - lekkoatletę z Kaczor i Adama Stodolskiego - judokę UKS "Leśnik" Kaczory.

Podczas spotkania wręczono sportowcom doroczną nagrodę finansową oraz złożono życzenia kolejnych sportowych triumfów, satysfakcji z ich osiągania, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Remigiusz Olszewski, reprezentant CWZS Zawisza Bydgoszcz - Stowarzyszenie Lekkoatletyczne, w minionym sezonie osiągnął znakomite wyniki podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu oraz Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce we Włocławku. W Toruniu ukończył bieg na 60 m w czasie 6.71 sek. - był to najlepszy wynikiem na tych mistrzostwach. Również we Włocławku wywalczył złoty medal ale już na dystansie 100 m - było to pierwsze złoto Remigiusza na otwartym stadionie.

Miniony sezon był również bardzo udany dla Adama Stodolskiego. Największym osiągnięciem judoki z Kaczor na szczeblu krajowym było zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w Trzebnicy, III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Trzciance, II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pile oraz II miejsce w Pucharze Polski Seniorów w Józefowie. Ponadto w 2020 roku Adam reprezentował Polskę w Pucharze Europy Seniorów w Sofii, gdzie wywalczył III lokatę.