Zamknij
REKLAMA

W Pobórce Wielkiej było kreatywnie i sportowo

13:54, 16.12.2019 | Anna Pyda
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Pobórce Wielkiej kończy realizację projektu pn. "Kreatywnie i sportowo w Pobórce Wielkiej", który obejmował organizację zajęć świetlicowych dla dzieci z dwóch sołectw: Pobórki Wielkiej  i Pobórki Małej.

Zajęcia świetlicowe odbywały się od września do grudnia 2019 roku - dwa, a niekiedy trzy razy w tygodniu, po 2 godziny każde spotkanie. 17 grudnia odbędzie się ostatnie spotkanie, połączone z uroczystym zakończeniem projektu, z udziałem zaproszonych gości i wystawką prac wykonanych przez dzieci.

W ramach realizacji projektu odbyły się zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, kulinarne i sportowe - łącznie odbyło się 35 spotkań. Zajęcia sportowe poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego, a pozostałe wykwalifikowani animatorzy z Piły.

Zajęcia na temat historii Pobórki Wielkiej - w ramach wolontariatu - poprowadziła Halina Drab -autorka wydanej dwa lata temu książki o historii miejscowości.

Oprócz zajęć stacjonarnych w świetlicy i na boisku sportowym obok Regionalnego Centrum Sadownictwa, w celu uatrakcyjnienia zajęć, odbyły się 3 wyjazdy dla grupy 25 dzieci i ich prawnych opiekunów - na basen do Piły, na kręgle do Piły, a z okazji Mikołajek do Bydgoszczy do Parku Trampolin.

Zajęcia świetlicowe cieszyły się dużym uznaniem dzieci, które bardzo chętnie w nich uczestniczyły. Były ciekawą formą kreatywnego spędzania czasu wolnego. Zadowoleni byli również rodzice, bo chętnie przywozili dzieci na zajęcia, a niekiedy również w nich uczestniczyli.

W ramach projektu OSP zakupiła drobny sprzęt sportowy (np. piłki, znaczniki, siatki do badmintona, itp.) oraz gry planszowe, które umożliwiały rywalizację w deszczowe dni.

Projekt został sfinansowany z grantów pozyskanych przez strażaków poprzez Lokalną Grupę Działania "Krajna nad Notecią" - wartość projektu wyniosła 14.509 złotych.

(Anna Pyda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

xyzxyz

2 3

Kreatywnie wśród oprysków, azbestu i smogu. 12:43, 26.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

poburekpoburek

2 0

Tak było, jest i będzie. Amen. 13:53, 26.12.2019


BambaryłaBambaryła

1 1

W dupie burakom swędzi.. 14:26, 07.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA