Zamknij
REKLAMA

Wracał z imprezy i skradł powstańczą flagę

15:59, 07.05.2019 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odzyskali skradzioną flagę Powstania Wielkopolskiego. Sprawca 23-letni mężczyzna ukradł ją, kiedy wracał z kolegami z imprezy.

25 kwietnia br. kamery monitoringu miejskiego uchwyciły moment, kiedy trzech mężczyzn spacerowało po Pile i w pewnym momencie jeden z nich ukradł flagę. O tym fakcie strażnik miejski poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi przeszukali pobliski teren, jednak nikogo już nie było.

Sprawą zajęli się pilscy kryminalni. Funkcjonariusze na podstawie nagrań z monitoringu oraz uzyskanych informacji ustalili, że sprawcą kradzieży flagi jest 23-letni mieszkaniec Piły. Kiedy kryminalni zapukali do mieszkania mężczyzny, ten natychmiast oświadczył policjantom, że ma w domu flagę, jednak nie pamięta okoliczności, w których ją zdobył. Mężczyzna przekazał policjantom, że był na imprezie z kolegami i wypili zdecydowanie za dużo alkoholu. Nie wiedział nawet, jaka to jest flaga i przepraszał za swoje zachowanie.

Kryminalni zabezpieczyli natychmiast flagę Powstania Wielkopolskiego, którą wczoraj osobiście z pilskiej komendy odebrał Jan Ryszard Garbarczyk - prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Pile. Pan prezes podczas spotkania z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariuszem Wiśniewskim oraz policjantami nie krył wzruszenia. Powiedział, że w tym przypadku wartość nie ma żadnego znaczenia, ale flaga to przede wszystkim symbol narodowy, który należy szanować.

(KPP w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nikoniko

4 4

faktycznie sukces trzeba dać nagrodę, jakoś ich nie widać tam gdzie są potrzebni albo na interwencje czekasz 2godz, ciekawe jakby kamer nie było.... 17:11, 07.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

acab / hwdpacab / hwdp

1 0

ta sukces buhhahahhahh tylko w polsce taki kabaret 17:48, 08.05.2019


buhahabuhaha

1 0

Same sukcesy pilskich kryminalnych... albo znajdują zlodzieja flagi, albo zatrzymują poszukiwacza skarbów... to jest dopiero sukces! 18:09, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone