Zamknij
REKLAMA

Oddanie PSZOK-u w Pile. Ruszy od 1 czerwca

14:20, 20.05.2020 | ZM PRGOK w Pile
Skomentuj
fot. PRGOK
REKLAMA

Dzisiaj odbyło się symboliczne przekazanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy F. Philipsa w Pile. Już wkrótce, bo od 1 czerwca, obiekt będzie dostępny dla mieszkańców.

Wybudowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pile kosztowało niemal 2,5 miliona złotych. Obiekt powstał przy ulicy Philipsa, na działkach udostępnionych przez władze Piły o powierzchni 3984 metrów kwadratowych. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od godziny 10.00 do godziny 14.00. Z PSZOK-u mogą korzystać mieszkańcy gmin należących do Związku, którzy złożyli deklarację i regularnie uiszczają opłatę za odbiór odpadów komunalnych. Pracownik zweryfikuje w systemie daną osobę.

Budowa jednocześnie 13 punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w dwunastu gminach to największa inwestycja Związku Międzygminnego "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi", a zarazem największy tego typu projekt w skali kraju. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 20 mln 800 tys. zł, z czego kwota dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wynosi ponad 14 mln 400 tys. zł.  

Osiem PSZOK-ów w dwóch powiatach już funkcjonuje i to z powodzeniem. Znajdują się one w Okonku, Jastrowiu, Krajence, Wieleniu, Drawskim Młynie, Krzyżu Wielkopolskim, Czarnkowie Gajewie i Czarnkowie Brzeźnie. Od 1 czerwca zostaną uruchomione dla mieszkańców wszystkie punkty w powiecie pilskim: w Pile oraz gminach Wyrzysk, Grabówno, Kaczory i Ujście. W sumie trzynaście PSZOK-ów będzie obsługiwało 173 tysiące mieszkańców gmin należących do ZM "PRGOK".

(ZM PRGOK w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Gmina BiałośliwieGmina Białośliwie

6 0

Jak się ma kmiota, nie ma się PSZOK-u 14:31, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA