Zamknij
REKLAMA

#pszczelichallenge z Fundacją Pszczoła. Zadeptaj stres, siej dobro!

09:02, 26.06.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 27 czerwca Fundacja Pszczoła zaprasza do aktywnego włączenia się w budowanie pasieki edukacyjnej i ogrodu społecznego. Akcja #pszczelichallenge odbędzie się pod hasłem "Mierz-buduj-miej zakwasy". Wystarczy o 10:30 przyjść na teren Nadnoteckiego Instytutu UAM.

Fundacja Pszczoła tworzy pasiekę edukacyjną i ogród społeczny po to, by mieszkanki i mieszkańcy Piły z bliska poznali życie pszczół. Będą tu też mogli popracować albo po prostu odpocząć,

Fundacja Pszczoła działa w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego, w ramach której organizacje społeczne realizują różne, pożyteczne lokalnie działania.  

W sobotę siejemy dobro!
W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie pasieki i ogrodu. Będziemy działać na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM od 10:30 pod hasłem "Zadeptaj stres i siej dobro!". W planach nawożenie ziemi, mieszanie jej z obecnym podłożem, sadzenie drzew owocowych, sianie łączki kwietnej na terenie pasieczyska.

- Na finał przeprowadzimy Mariolki, czyli nasze fundacyjne maskotki, które zamieszkają w przygotowanym przez nas wszystkich ogrodzie - mówi Bożena Wola, prezeska Fundacji Pszczoła.

Każda osoba, która włączy się w pracę, otrzyma mały prezent - garstkę nasion roślin miododajnych, które będzie mógł wysiać sobie np. w donicy lub ogrodzie.  

Akcję można wesprzeć też finansowo, do wczoraj wpłacają dowolną kwotę na wspieram.to/pszczola do każdej wpłaty minimum 10 zł innogy Polska dokłada drugie 10 złotych. Od końca czerwca zbiórka trwa na wspieram.to/fundacjapszczola. Pieniądze zostaną przeznaczone na materiały do pasieki edukacyjnej i ogrodu społecznego.

Przygotowania w toku
W tym tygodniu przestrzeń Nadnoteckiego Instytutu UAM jest w rękach geodetów, mierniczych i młotkowych, którzy wyznaczają co do centymetra teren, na którym powstanie pasieka edukacyjna i ogród społeczny. Trwa też układanie krawężników i ścieżek pomocniczych, żeby wszystko było gotowe na sobotę.  

Szczegółowych informacji udziela: Bożena Wola, prezes Fundacji Pszczoła. [email protected], tel. 666 606 036

SAMteam: [email protected], tel.668 985801

Fundacja Pszczoła uczy i pokazuje, jak harmonijnie współistnieć w środowisku naturalnym. Prowadzi zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, współpracuje również z firmami, które troszczą się o świat, w jakim funkcjonują.

 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA